Z salonu kosmetycznego do biura szefa MON. Kto pracuje u Mariusza Błaszczaka?

Kto pracuje u Mariusza Błaszczaka

Natalia Piskorz to znana w Legionowie właścicielka salonu kosmetycznego „Bella”. Ale nie tylko. Od niedawna kieruje pracami biura poselskiego Mariusza Błaszczaka, szefa legionowskich struktur PiS i ministra obrony narodowej. Po pytaniach Wirtualnej Polski o doświadczenie i kompetencje, ze stron internetowych zniknęła przy nazwisku pani Natalii funkcja dyrektorska.

Wiele osób na co dzień zapomina, że czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości oprócz pracy w rządzie wykonują swoje obowiązki poselskie w terenie. Najczęściej robią to poprzez pracowników swoich biur poselskich, którzy spotykają się z mieszkańcami, zajmują się korespondencją i organizują spotkania z wyborcami.

Od jakiegoś czasu ryczałt na prowadzenie biura poselskiego wynosi 15 200 zł miesięcznie. Z ryczałtu są pokrywane m.in. wydatki na wynagrodzenia pracowników biur poselskich, ekspertyzy, usługi telekomunikacyjne, podróże służbowe pracowników, zakup materiałów biurowych itd.

Minister Mariusz Błaszczak ma swoje podstawowe biuro poselskie w Legionowie. Jak wynika z sejmowych stron, od 8 lutego pracownikiem biura została 31-letnia Natalia Piskorz, która przed pracą u ministra zdobywała doświadczenie, prowadząc salon urody „Bella”. Według Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej biznes kosmetyczny prowadzi nadal.

Czym zajmuje się salon nowej współpracowniczki ministra obrony narodowej? M.in. zabiegami na twarz, zabiegami na ciało, a także makijażem okolicznościowym. „Modelujemy sylwetkę – redukujemy tkankę tłuszczową, zmniejszamy cellulit, ujędrniamy skórę, zmniejszamy obrzęki, a także zwiększamy elastyczność skóry” – czytamy na stronie salonu urody „Bella”.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu na stronach legionowskiego PiS-u pani Natalia podpisywała się jako dyrektor biura poselskiego Mariusza Błaszczaka. Po naszych pytaniach o doświadczenie zawodowe, kompetencje i umiejętności, stopka z funkcją dyrektora zniknęła. Ale jak wiadomo, w internecie nic nie ginie (o czym świadczy screen z wyszukiwarki Google).

Na nasze pytania o doświadczenie zawodowe resort obrony narodowej zapewnia, że pani Piskorz jest odpowiednio przygotowania do pracy w biurze poselskim.

– Pani Natalia Piskorz nie jest dyrektorem biura poselskiego, natomiast jest jego pracownikiem. Jest osobą dobrze wykształconą – ukończyła dwa kierunki: administrację oraz zdrowie publiczne. Ponadto jako osoba przedsiębiorcza prowadzi również własną działalność gospodarczą – informuje Wirtualną Polskę wydział prasowy ministerstwa obrony narodowej.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*