Andrzej Duda przez internet narobił ZAMIESZANIA! Dźwięk był włączony, wszyscy to usłyszeli

Andrzej Duda przez internet narobił ZAMIESZANIA

Andrzej Duda jako głowa państwa często musi spotykać się z przywódcami innych państw. W ostatnim czasie – ze względu na pandemię koronawiursa – lwia część takich rozmów odbywa się przez internet. Prezydent RP właśnie wziął udział w wirtualnym Szczycie Przywódców Europy Środkowo-Wschodniej i Chin. Andrzej Duda narobił niezłego zamieszania. Prezydent zdecydowanie powiedział, co myśli. Wszyscy przywódcy to usłyszeli, bo dźwięk był włączony. Co powiedział Andrzej Duda podczas szczytu w Chinami?

Andrzej Duda podczas Szczytu Przywódców Europy Środkowo-Wschodniej i Chin nie owijał w bawełnę. Prezydent uznał, że nie ma sensu ukrywać prawdy. Andrzej Duda musiał sobie zdawać sprawę z tego, że dźwięk jest włączony. To jednak nie powstrzymało go. – Jako prezydent RP wychodzę bowiem z założenia, że żadne istotne wydarzenie dotyczące Europy Środkowo-Wschodniej nie może odbyć się bez obecności Polski. Postrzegam ten mechanizm współpracy jako ważną platformę dialogu uzupełniającą kanały relacji dwustronnych – które niezmiennie traktujemy priorytetowo, obok relacji UE-Chiny, a także innych formatów współpracy regionalnej – podkreślił prezydent RP. Potem padły ważne słowa o niedosycie. To mogło nie spodobać się chińskim przywódcom. Wygląda na to, że Andrzej Duda przez internet narobił sporego zamieszania w dalekiej Azji.

– Jednocześnie wciąż czujemy niedosyt i żywimy oczekiwanie, że współpraca w ramach formatu 17+1 zacznie przynosić bardziej wymierne i obopólnie korzystne rezultaty w sferze gospodarczej – przede wszystkim w postaci zwiększenia przez Chiny importu towarów i usług z krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz większego napływu chińskich inwestycji typu greenfield – stwierdził bez ogródek Andrzej Duda.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*