OKRUTNE wieści dla Kaczyńskiego. To wyszło na jaw w poniedziałkowy poranek

OKRUTNE wieści dla Kaczyńskiego

Z pewnością nie o takim początku tygodnia myślał Jarosław Kaczyński. Tak złych wieści prezes Prawa i Sprawiedliwości nie miał od dawna. Wszystko wyszło na jaw w poniedziałkowy poranek.

Spór o aborcje po wyroku Trybunału Konstytucyjnego i protesty kobiet, rosnący w siłę ruch Szymona Hołowni oraz walka z koronawirusem – ostatnie tygodnie to nie jest łatwy czas dla Prawa i Sprawiedliwości. Do tego dochodzą sondaże z których wynika, że poparcie prawicowego ugrupowania spada. Z najnowszego badania, które przeprowadził IBRiS na zlecenie “Rzeczpospolitej”, wynika, że partia Kaczyńskiego straciła większość i jej poparcie topnieje. Dokładne wyniki sondażu prezentują się następująco:

PiS – 32%

KO – 19%

Polska 2050 Szymona Hołowni – 18%

Lewica – 8%

Konfederacja – 6%

PSL – Koalicja Polska – 5%

– Obserwujemy wzrost notowań ugrupowania Szymona Hołowni, ale jego dynamika się zatrzymała. Jeszcze tydzień temu w naszych badaniach Polska 2050 miała wyniki równe z PO. Można więc stwierdzić, że z pewnością obydwa ugrupowania zbliżyły się pod względem notowań, ale nie wiadomo, kto wygra tę rywalizację – ocenił dla “Rzeczpospolitej” szef IBRiS.

SE.PL

Więcej postów