Władze lokalne buntują się i stają po stronie przedsiębiorców. Wnioski policji i innych służb „nie mają podstawy prawnej

Władze lokalne buntują się i stają po stronie przedsiębiorców

Lokalne władze odrzucają wnioski policji i innych służb o cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu przedsiębiorcom otwierającym swoje lokale mimo pandemicznych obostrzeń. Jako powód podają brak podstawy prawnej. Rząd jest innego zdania – pisze środowy „Dziennik Gazeta Prawna”.

„Od kilku dni trwają wzmożone kontrole lokali gastronomicznych czy klubów, otwieranych wbrew obowiązującym zakazom. Przykładowo szczecińscy przedsiębiorcy skarżą się, że kontrole są bardzo drobiazgowe i uczestniczą w nich nie tylko policja czy sanepid, ale nawet straż pożarna czy… kominiarze” – czytamy w „DGP”.

Jak przypomina dziennik, przedstawiciele MSWiA zapowiadali te działania podczas zeszłotygodniowego posiedzenia rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej.

Jak przypomina dziennik, przedstawiciele MSWiA zapowiadali te działania podczas zeszłotygodniowego posiedzenia rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej.

„Jak usłyszeliśmy w resorcie, w przypadku stwierdzenia naruszeń dotyczących obostrzeń epidemicznych policja będzie wnioskowała np. o cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu. A przyznawanie i odbieranie koncesji to kompetencja samorządu terytorialnego” – czytamy.

Cytowany przez „DGP” polityk PiS mówi, że „to będzie swego rodzaju test na dobrą wolę, zwłaszcza ze strony dużych miast”. „Szybko się okaże, czy w walce z pandemią prezydenci miast stoją ramię w ramię z rządem, czy nie” – powiedział.

Jak pisze dziennik, lokalne władze już informują o pierwszych wnioskach o cofnięcie koncesji.

NCZAS.COM

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*