Zaskakujące wyniki sondażu. Oni mogą odebrać PiS władzę

Zaskakujące wyniki sondażu. Oni mogą odebrać PiS władzę

Aż trudno w to uwierzyć, ale Platforma Obywatelska razem z ruchem Hołowni i Lewicą mogą wygrać kolejne wybory z Prawem i Sprawiedliwością – wynika z sondażu United Survers dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 32,5 proc. badanych, na Koalicję Obywatelką 20,9 proc., a na ruch Hołowni – 16,2 proc. – wynika z badania United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

Poza podium znalazła się Lewica z wynikiem 10,2 proc. Na Konfederację zagłosowałoby 4,6 proc. respondentów, a na PSL-Koalicję Polską 3,6 proc. Aż 12 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby głos.

To oznacza, że „jedyna możliwa większość rządowa w takim układzie to KO, Polska 2050 oraz Lewica, które uzyskałyby łącznie 260 mandatów” – podaje „DGP”.

Zdaniem gazety, wskazuje to na „rosnącą rolę Szymona Hołowni i jego ugrupowania”. „Choć Hołownia nie próbował startu w wyborach parlamentarnych, to teraz chce zbudować swoje parlamentarne zaplecze poprzez transfery” – przekonują nas dziennikarze.

„Szymon Hołownia na razie postępuje odwrotnie niż robiły to wszystkie inne świeże ugrupowania na polskiej scenie. Zamiast frontalnego ataku w wyborach parlamentarnych – jak Nowoczesna czy Ruch Palikota – nastawił się na długi marsz” – czytamy w gazecie.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wzięłoby w nich udział 52,3 proc. badanych, a 63 proc. nie poszłoby do urn.

fakt.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*