Media: USA i Rosja zwiększają swoje siły w Syrii

Bliskowschodnie media informują o zwiększeniu sił amerykańskich i rosyjskich w Syrii. Agencja SANA zarzuca amerykanom wzmocnienie wojsk w pobliżu pól naftowych.

W czwartek syryjska agencja  SANA   donosiła o amerykańskim konwoju z bronią i materiałami logistycznymi jadącym w kierunku miejscowości Hasaka.

„Lokalne źródła poinformowały SANA, że konwój składający się z 40 wozów załadowanych bronią i sprzętem logistycznym, jechał w kierunku Hasaki, aby umocnić nielegalne bazy w tym regionie”. Konwój miał dostać się do kraju przez nieuznawane przez rząd al-Asada przejście graniczne al-Walid na północy Iraku.

Zobacz też:  Syria: silne izraelskie naloty przy granicy z Irakiem. Media: Izrael dostał dane wywiadowcze od USA  

Syryjska Arabska Agencja Prasowa twierdzi też, że w ostatnich kilku dniach helikoptery należące do międzynarodowej koalicji przetransportowały sprzęt logistyczny i ciężkie pojazdy wojskowe na pole naftowe Koniko na północny-wschód od Dajr az-Zaur.

Z kolei libańskie  AlmasdarNews   informowało, że rosyjskie siły zbrojne wysłały w tym tygodniu znaczącą ilość posiłków i ciężkiego sprzętu wojskowego na lotnisko Al-Qamishli.

Rosyjskie siły zbrojne miały rozmieścić żołnierzy na pozycjach wraz z sojuszniczymi jednostkami w pobliżu kluczowego miasta Tal Tamr.

Zobacz też:  Syria: Izraelski atak rakietowy na bazę wojskową w okolicach Damaszku  

W filmie opublikowanym w czwartek przez kanał RuVesna.SU na YouTube widać, jak rosyjski samolot transportowy Ił-76 przylatuje na lotnisko Al-Qamishli, przywożąc posiłki i sprzęt wojskowy.

Zobacz też:  Syria: Tureckie wojsko zabiło 15 kurdyjskich bojowników  

Kresy.pl/SANA/AlmasdarNews

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!