Niewiarygodne co zrobiła Agata Duda. Gdy uczniowie weszli do klasy, zaniemówili

Agata Duda zdecydowała się na współprowadzenie lekcji z zakresu ruchu drogowego. W ten sposób chciała przywitać dzieci, które właśnie powróciły po długiej przerwie oraz przypomnieć im podstawowe zasady, do jakich należy się stosować. Maluchy nie mogły wyjść z podziwu.

Agata Duda poprowadziła lekcję w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie. Dzieci okazały się mieć ogromną wiedzę na temat ruchu drogowego, dlatego otrzymały od pierwszej damy całe mnóstwo pochwał.

Agata Duda przeprowadziła z dziećmi lekcję z zakresu ruchu drogowego

– Po dłuższej przerwie przyszliście dziś do szkoły i jest to doskonały moment, żeby przypomnieć sobie podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym – mówiła Agata Duda.

Zajęcia z udziałem pierwszej damy odbył się w poniedziałek 18 stycznia. To właśnie tego dnia, po bardzo długiej przerwie, do nauczania stacjonarnego powróciły dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Maluchy z pewnością z niecierpliwością oczekiwały momentu, w którym będą mogły ponownie zobaczyć swoje koleżanki oraz kolegów.

Otwarcie szkół wymagało podjęcia specjalnych środków, w związku z czym rząd wydał szereg zaleceń dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli, których należy przestrzegać. O stworzeniu wytycznych informował podczas konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Na oficjalnej stronie internetowej prezydenta poinformowano, że w zajęciach interaktywnych mieli uczestniczyć uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie. Do organizacji lekcji doszło w ramach projektu Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka.

– Każdy z was musiał dotrzeć dziś do szkoły czy to pieszo, czy jadąc z rodzicami samochodem, czy korzystając np. z autobusu. Większość z was, podstawowe zasady pewnie doskonale zna, ale dziś jest to bardzo dobry moment, żeby je powtórzyć – kontynuowała Agata Duda, rozpoczynając lekcję.

Podczas zajęć Agata Duda omówiła z najmłodszymi uczniami najważniejsze zasady dotyczące ruchu drogowego. Przypomniała między innymi, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę czy przemieszczać się rowerem. Szczególnie wyróżniona została bardzo ważna kwestia przypomnienia numerów alarmowych.

-Jestem pod ogromnym wrażeniem waszej wiedzy. Jesteście odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i wszystkie wasze odpowiedzi oceniam celująco. Brawa dla was – mówiła pierwsza dama.

Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka to zajęcia edukacyjne w formie zdalnej, które skierowane są do grupy przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Mają one za zadanie przekazywać uczniom najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa na drodze w zabawny oraz przykuwający uwagę sposób.

co zrobiła Agata Duda

ŹRÓDŁO: INSTAGRAM AGATY DUDY / PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!