CBOS: 61 proc. Polaków negatywnie ocenia pracę posłów. To i tak lepiej niż przed miesiącem

Polaków negatywnie ocenia pracę posłów

W styczniu z pracy prezydenta Andrzeja Dudy zadowolonych było 43 proc. badanych, niezadowolonych – 47 proc. – wynika z sondażu CBOS. Działalność Sejmu dobrze oceniło 24 proc. respondentów, a źle – 61 proc. Za to Senat pozytywnie ocenia 29 proc. badanych, a negatywnie – 48 proc.

BOS zauważa, że opinie o działalności głowy państwa w styczniu są minimalnie gorsze niż przed miesiącem. W styczniu pozytywnie o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się ponad dwie piąte badanych (43 proc., spadek o 1 punkt procentowy), a niezadowolenie z niej wyraża niemal co drugi (47 proc., wzrost o 2 punkty). Prezydentury ocenić nie potrafiło 10 proc. respondentów.

Według CBOS w styczniu 2021 r. pozytywnie pracę posłów ocenia 24 proc. respondentów (bez zmian w porównaniu z ubiegłym miesiącem), a negatywnie – 61 proc. (w grudniu ub.r. było 63 proc.). 15 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii.

Zadowolenie z pracy senatorów wyraża prawie co trzeci badany (29 proc., 2 punkty proc. mniej w porównaniu z grudniem ub.r.), niezadowolenie – 48 proc. (bez zmian), a zdania w tej kwestii nie ma 23 proc. ankietowanych.

Wzrost oceny pracy policji

Od grudnia ubiegłego roku nie uległy zmianie notowania Trybunału Konstytucyjnego. Pozytywnie o działalności TK wypowiada się obecnie 25 proc. badanych, a 50 proc. ma o niej złą opinię. 25 proc. respondentów nie potrafi ocenić działalności Trybunału.

Lepiej niż przed miesiącem postrzegana jest praca policji, którą obecnie chwali niemal dwie trzecie Polaków (63 proc., od grudnia 2020 roku wzrost o 5 punktów procentowych), a krytykuje ponad jedna czwarta (27 proc., spadek o 2 punkty).

W ciągu miesiąca poprawił się też społeczny odbiór działalności Kościoła katolickiego. Obecnie dobrze ocenia go niemal połowa Polaków (46 proc., od grudnia wzrost o 5 punktów procentowych), natomiast 42 proc. (spadek o 5 punktów) wypowiada się o niej negatywnie.

Badanie zrealizowano w dniach od 4 do 14 stycznia tego roku na próbie liczącej 1150 osób.

INTERIA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*