Atak zimy w Polsce. Temperatura spadła poniżej minus 20 st. C

Minus 25,5 stopnia Celsjusza w Gołdapi (warmińsko-mazurskie) na stacji pomiarowej na 2 metrach nad ziemią i minus 30,8 st. w Suwałkach (Podlaskie) przy pomiarze na poziomie gruntu to według pomiarów z godz. 5.00 w niedzielę najniższa temperatura w kraju

Wcześniej IMGW podawało na Twitterze, że minus 21,2 st. C w stacji Rożanystok (Podlaskie)- w nocy w niedzielę -było najniższą zanotowaną temperaturą w Polsce. W stacjach w Suwałkach (woj. podlaskie) i Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie) zanotowano minus 21,1 st.

„Żadna stacja w Polsce nie notuje aktualnie dodatniej temperatury” – podał Instytut.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał na Twitterze, że najcieplejszym miejscem w Polsce była o godz. 5.15 Trzebież w woj. zachodniopomorskim – minus 0,9 stopnia.

Gdzie odnotowano najniższą temperaturę? Było to w miejscowości Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim, tuż przy granicy z Rosją.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegało w sobotę, że temperatura może spaść w nocy z soboty na niedzielę nawet do minus 25 st. IMGW ostrzegało przed silnym mrozem, intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

Najsilniejszy mróz w Polsce zgodnie z prognozami Instytutu może wystąpić w części Podlasia oraz Podkarpacia

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*