Rafał Trzaskowski celnie o politykach PiS: Mają poczucie, że ich przepisy nie dotyczą

W rozmowie z Moniką Olejnik na antenie TVN 24, prezydent Warszawy słusznie krytykował rząd za fatalną politykę związaną ze zwalczaniem koronawirusa.

– Od wielu miesięcy upominamy się o to, byśmy byli konsultowani. […] one są na ostatnią chwile albo ich nie ma. Jesteśmy zaskakiwani jak reszta obywateli. […] Skandaliczny jest ten chaos. Decyzje zapadają w ostatniej chwili. Wszyscy jesteśmy nimi zaskakiwani – powiedział Trzaskowski.

– U nas ludzie zostali pozostawieni sami sobie. Firmy są na skraju bankructwa. […] Właściwie nie ma tej pomocy, która była obiecana. Nie dziwię się, że przedsiębiorcy są sfrustrowani. […] Trzeba było wprowadzić stan wyjątkowy i mielibyśmy jasność sytuacji. […] Rządzący wolą to robić na kolanie – dodał prezydent Warszawy.

Trzaskowski mówił teraz o ostentacyjnym złamaniu przez Jadwigę Emilewicz zakazów, które narzucił Polakom jej własny rząd. Emilewicz wybrała się z mężem i dziećmi na narty, całkowicie lekceważąc obowiązujące przepisy.

Jak tuż po wojnie rodzice braci Kaczyńskich
z przełością w AK dostali wielkie mieszkanie
w zrujnowanej Warszawie?
wesprzyj śledztwo dziennikarskie, które to wyjaśni!

– To jest klasyczne zachowanie polityków PiS, którzy mają poczucie, że te przepisy ich nie dotyczą. Pamiętamy pana Jarosława Kaczyńskiego, który sam wybierał się na zamknięte cmentarze – przypomniał Trzaskowski.

wiesci24.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*