Sondaż: Coraz więcej Polaków chce się zaszczepić. Duży wzrost

Liczba chętnych na zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi wzrosła o 25 pkt. proc. względem listopada – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Obecnie prawie 70 proc. Polaków chce przyjąć szczepionkę.

47,9 proc. badanych odpowiedziało, że zdecydowanie się zaszczepi. Odpowiedzi „raczej tak” udzieliło 19,7 proc. Łącznie więc 67,6 proc. Polaków chce się zaszczepić. Dla porównania, w podobnym badaniu przeprowadzonym w listopadzie, zdecydowaną chęć zaszczepienia wyrażało jedynie 15,9 proc., a 26,7 proc. było raczej przekonanych do szczepień.

Nadal zdecydowanie nie chce zaszczepić się 15,1 proc. (w listopadzie było to 28 proc.), a 13 proc. raczej się nie zaszczepi (22,2 proc. w listopadzie).

4,2 proc. badanych nie podjęło jeszcze decyzji.

Sondaż United Surveys został przeprowadzony metodą CATI 9 stycznia na próbie 1000 osób.

Z informacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, publikowanych na profilu społecznościowym #SzczepimySię, wynika, że zgodnie ze stanem na godz. 10.00 w niedzielę w Polsce wykonano 200 022 szczepień. W porównaniu z danymi z soboty liczba ta zwiększyła się o 1235. To mniejszy wzrost niż w poprzednich dniach.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!