Pawłowicz wkroczyła do akcji. Dzika furia! Międzynarodowa afera

W Brukseli robi się coraz bardziej gorąco. Przywódcy Unii Europejskiej oraz Niemcy, które teraz sprawują prezydencję we Wspólnocie, są wyraźne zaniepokojeni możliwością postawienia weta przez Węgry i Polskę.

Głos w tej sprawie postanowiła zabrać Krystyna Pawłowicz. Była posłanka PiS w dzikiej furii wkroczyła do akcji! Czy będzie międzynarodowa afera? W końcu Pawłowicz jest teraz sędzią Trybunału Konstytucyjnego… Co sądzicie o jej słowach?

Już sam fakt, że Unia Europejska rozważa powiązanie praworządności z wypłatą środków z budżetu, spędza sen z powiek politykom Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda takie samo rozwiązanie rozważają Węgry, ale to i tak oznacza, że nasz kraj będzie w mniejszości. Bardzo wiele zależy od tego, jakie stanowisko zajmą Niemcy, którzy do końca roku pełnią prezydencję we Wspólnocie. Dość mocny głos w tej sprawie postanowiła zabrać Krystyna Pawłowicz, która opisała wszystko w jednym poście na Twitterze. – Żadnych kompromisów z Niemcami ! Kompromisowe oddanie Niemcom „połowy” suwerenności to oddanie jej w całości … Jest TYLKO powrót do postanowień traktatowych. Białe, albo czarne, tu miejsca na ŻADNE oszukańcze szare „kompromisy” NIE MA – napisała była posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

– Rozporządzenie dotyczące tzw. praworządności jest niebezpieczne dla spójności Europy i grozi rozpadem całej Unii Europejskiej. Nie zawahamy się użyć weta dla dobra całej Unii – powiedział Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premierem Węgier, Viktorem Orbanem. Jak powinna zachować się Polska? Dajcie znać w komentarzu.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*