Niebywałe doniesienia ws. Tomasza Komendy. Jego dramat wciąż trwa, sprawa w sądzie

Tomasz Komenda spędził za kratkami 18 lat nim sąd uznał go za niewinnego zarzucanych mu czynów. Mężczyzna domaga się zadośćuczynienia za swoją krzywdę, jednak do tej pory nie doczekał się rozpatrzenia swojej sprawy. Sąd w końcu jednak podał termin.

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany na 25 lat pozbawienia wolności za brutalne morderstwo 15-latki w 1996 roku. Więzienie opuścił w 2018 roku po uznaniu go za niewinnego zarzucanej mu zbrodni. Mężczyzna domaga się zadośćuczynienia za swoją krzywdę, jednak do tej pory nie doczekał się finału sprawy.

Tomasz Komenda chce 19 milionów złotych zadośćuczynienia

Sprawa Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską. Mężczyzna został skazany w 2004 roku na 25 lat pozbawienia wolności za brutalne morderstwo 15-latki w 1996 roku. Zakład karny opuścił w marcu 2018 roku, a w maju Sąd Najwyższy uznał go za niewinnego zarzucanej mu zbrodni.

Za 18 lat pobytu w więzieniu Tomasz Komenda żąda zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych za każdy rok spędzony za kratkami oraz niemal miliona złotych odszkodowania za doznane w związku z pobytem w więzieniu krzywdy, co w sumie daje kwotę 19 mln złotych.

Do tej pory jednak Tomasz Komenda nie doczekał się rozpatrzenia swojego wniosku. W trakcie pobytu w więzieniu Tomasz Komenda był ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej. Mężczyzna trzy razy próbował popełnić samobójstwo.

W związku z drastycznymi szczegółami sprawy, proces o odszkodowanie dla niesłusznie osadzonego w więzieniu Komendy toczy się przed Sądem Okręgowym w Opolu z wyłączeniem jawności. Na światło dzienne wyszły jednak istotne informacje o rozprawie.

Tomasz Komenda wciąż nie doczekał się wypłaty zadośćuczynienia

We wtorek Aneta Rempalska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu poinformowała, że na 16 grudnia br. wyznaczono rozprawę z wniosku Tomasza Komendy o odszkodowanie i zadośćuczynienie.

– Na wniosek pełnomocnika wnioskodawcy, na rozprawę zostali wezwani biegli z zakresu psychiatrii, psychologii i medycyny sądowej, celem uzupełnienia pisemnych opinii. Jeżeli czynności te zostaną przeprowadzone i nie będzie innych wniosków, możliwe jest wydanie na tej rozprawie wyroku – przekazała Rempalska.

Do sprawy Tomasza Komendy media powróciły w 2020 roku, kiedy na ekrany kin wszedł film fabularny na podstawie scenariusza Andrzeja Gołdy, pt. “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, wyreżyserowany przez Jana Holoubka.

Podczas uroczystej premiery filmu 10 września 2020 w Warszawie Tomasz Komenda wyjawił, że jego partnerka, Anna Walter, jest w ciąży i oświadczył się ukochanej na oczach zgromadzonych gości i dziennikarzy.

We wrześniu 2020 roku za zbrodnię, o którą posądzono Tomasza Komendę, sąd nieprawomocnym wyrokiem skazał dwóch innych mężczyzn.

RADIO ZET

Więcej postów