Moment ataku gazem na posłankę Barbarę Nowacką [ZDJĘCIA]

Podczas protestu Strajku Kobiet w Warszawie doszło do kilku przepychanek z policją. Podczas jednej z interwencji Barbara Nowacka została spryskana gazem przez funkcjonariuszy policji. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, na których uwieczniony został moment ataku na posłankę Koalicji Obywatelskiej.

W  sobotę w Warszawie odbyły się kolejne protesty organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet  . Manifestujący zaczęli gromadzić się już ok. godz. 15 na rondzie Dmowskiego, ale protest nie ruszył od razu, ponieważ jego uczestnicy byli legitymowani przez policję.

Strajk Kobiet ok. godz. 16 wyruszył z ronda Dmowskiego. Uczestnicy tuż po wejściu na ul. Marszałkowską byli blokowani przez funkcjonariuszy policji i radiowozy, które uniemożliwiały im przejście środkiem jezdni. Podczas interwencji policja użyła gazu łzawiącego, a wśród osób, które ucierpiały była posłanka KO  Barbara Nowacka  .

Zdjęcia z całego zajścia trafiły do mediów społecznościowych:

Widać na nich jak Nowacka pokazuje policjantowi swoją legitymację poselską, a następnie mimo to, funkcjonariusz opryskuję ją gazem prosto w twarz.

– Trzymałam mandat poselski, a dostałam gazem. Myślę, że to jest pomysł policji na zastraszanie, tylko że kobiety nie będą się bały – stwierdziła Nowacka w rozmowie z TVN24.

Na innych zdjęciach widać efekty użycia gazu oraz moment, w którym Nowackiej została udzielona pomoc przez znajdujących się w pobliżu ratowników medycznych.

Posłanka KO skomentowała całą sprawę później na portalu społecznościowym: „Na 102 rocznicę zdobycia przez Polki praw wyborczych, na wiecu o prawa kobiet zostałam zaatakowana przez funkcjonariusza policji gazem. Z odległości ok 30-50 cm, w oczy. Nie tylko ja. Tak się traktuje w Polsce walczące o prawa kobiety. I pal licho, że posłanki (legitymację pokazuję, co widać na zdjęciu), ale obywatelki”

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*