Poseł Lech Kołakowski odszedł z klubu PiS

Poseł Lech Kołakowski poinformował, że odszedł z klubu Prawa i Sprawiedliwości i będzie posłem niezrzeszonym. Oświadczył, że jego odejście jest związane z tzw. piątką dla zwierząt.

Poseł Lech Kołakowski powiedział dziennikarzom, że złożył w gabinecie marszałek Sejmu Elżbiety Witek pismo, w którym poinformował, że „z dniem 24 listopada 2020 roku zostaje posłem niezrzeszonym Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej”.

– Będę posłem niezrzeszonym, będę pracował dla mieszkańców Polski, regionu, chcę pomagać ludziom płacącym podatki tak, aby czuli się w Polsce znacząco lepiej niż obecnie – zadeklarował.

Zapytany, dlaczego opuścił klub PiS, Kołakowski odpowiedział, że zrobił to w związku z sytuacją dotyczącą tzw. „piątki dla zwierząt” oraz zapowiedziami kolejnych projektów poselskich w tej sprawie. – Dotyczy to bezpośrednio mojej osoby, jak również kierownictwa ugrupowania, o której w tej chwili chciałbym nie mówić – dodał poseł.

 „Jesteśmy bohaterami” 

Odejście z PiS Kołakowski zapowiedział tydzień temu. – Dziś odchodzę z PiS. Nie jesteśmy uciekinierami, jesteśmy bohaterami. To grupa kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła – powiedział w ubiegły wtorek w RMF FM Lech Kołakowski. – Decyzje są już podjęte. Robimy to z wielkim bólem – dodał. Przyznał, że prawdopodobnie PiS utraci większość sejmową. Nie chciał jednak zdradzić, kto spośród posłów PiS znajdzie się w tym kole.

Jak wówczas tłumaczył poseł, jego decyzja była spowodowana procedowaniem przez PiS ustawy o ochronie zwierząt. Zdaniem Kołakowskiego, tzw. piątka dla zwierząt to „bubel prawny”. Polityk został zawieszony w prawach członków partii razem z 14 innymi posłami za to, że głosował przeciwko tej ustawie.

Kołakowski dodał, że od maja zabiegał o spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, ale nie doszło do niego. Jego zdaniem, „otoczenie wokół prezesa” blokowało dostęp do niego. Po tym oświadczeniu Jarosław Kaczyński spotkał się z Lechem Kołakowskim w ubiegłą środę.

Po tej rozmowie Kołakowski poinformował RMF FM, że ostateczną decyzję ws. członkostwa w partii podejmie po kolejnym spotkaniu z Kaczyńskim. – Moje członkostwo w PiS jest kwestią otwartą” – powiedział wówczas.

Źródło: PAP, RMF FM

Lech Kołakowski zapowiedział, że zostanie posłem niezrzeszonym.

Lech Kołakowski poróżnił się z PiS na temat tzw. piątki dla zwierząt.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*