Jurek Owsiak ma propozycję dla Kingi Dudy

Lider WOŚP napisał list do Kingi Dudy, która jest społeczną doradczynią prezydenta. Jurek Owsiak wymienił problemy polskiej służby zdrowia i złożył córce Andrzeja Dudy nietypową propozycję.

Jurek Owsiak napisał Kindze Dudzie, że docenia jej społeczną funkcję doradcy prezydenta. „Sam bardzo polegam na radach moich dorosłych córek, a nawet potrafię wsłuchać się w opinie moich wnuczek – często dają mi dużo do myślenia” – stwierdził.

Dalej lider WOŚP przypomniał niedawny wpis Andrzeja Dudy na Twitterze.  Prezydent udostępnił apel młodej dziewczyny, która prosi o pomoc w walce z choroba nowotworową ojca.

„Z takimi prośbami my, jako Fundacja WOŚP, spotykamy się codziennie. Dotyczą one Polaków w każdym wieku, którzy po prostu walczą o swoje życie, często zagrożone nie tylko brakiem dostępu do bardzo drogich terapii, ale od paru lat także coraz większymi trudnościami związanymi z dotarciem i skorzystaniem z przysługującej Obywatelom narodowej służby zdrowia. Aby pomóc, robimy to, co umiemy najlepiej – kupujemy sprzęt” – czytamy w liście.

 „Mógł pomóc onkologii” 

Owsiak przypomina, że na leczenie chorób nowotworowych u dzieci WOŚP kupił blisko 400 urządzeń za ponad 148 mln zł.

„Kilka miesięcy temu, Kingo, była szansa, aby Twój Tata mógł w sposób wyjątkowy i jedyny pomóc onkologii – chodzi o 2 miliardy złotych, które dodatkowo i nagle, jak z nieba, zostały przekazane przez większość sejmową dla Polskiej Telewizji Publicznej, a mogły być jednym podpisem zawetowane, właśnie przez Twojego Tatę. Zgodnie z propozycją mniejszości sejmowej, mogły być przekazane na wsparcie onkologii” – pisze Owsiak.

Podkreśla, że byłaby to rewolucja, bo WOŚP w ciągu 28 finałów zebrał ponad 1,3 mld zł.

 Zobacz też: 

„To ogromne pieniądze. Te 2 miliardy może spowodowałyby, że rodzina szukająca pomocy znalazłaby ją w ramach powszechnej opieki zdrowotnej. Może o tym nie wiedziałaś? To teraz już wiesz. Jeśli chciałabyś więcej wiedzieć o bolączkach polskiej służby zdrowia, a także super działaniach organizacji pozarządowych, to serdecznie zapraszam do nas do Fundacji – właśnie przygotowujemy się do 29. Finału i dodatkowa para wolontariackich rąk do pomocy zawsze się przyda” – zaproponował na koniec Jurek Owsiak.

Lider WOŚP zaprosił Kingę Dudę do pomocy przy najbliższym finale Orkiestry.

Owsiak uważa, że 2 mld zł powinny pójść na onkologię, nie na TVP.

Kinga Duda od niedawna pełni rolę społecznego doradcy prezydenta.

Jurek Owsiak, lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*