Prezydent Ukrainy pokonał koronawirusa

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyzdrowiał po zarażeniu koronawirusem. Głowa ukraińskiego państwa poinformowała o tym w mediach społecznościowych.

W  nagraniu wideo   udostępnionym w poniedziałek na profilach ukraińskiego prezydenta w mediach społecznościowych Zełenski powiadomił, że czuje się dobrze i otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa. „Jestem pozytywny, ponieważ test jest negatywny” – żartował prezydent, który zanim trafił do polityki, pracował jako komik.

Zełenski dziękował też za otrzymane wsparcie, a do „oponentów” skierował słowa „nie doczekacie się”.

Ukraiński prezydent wyraził radość, że mógł wrócić do pracy w swojej siedzibie na ulicy Bankowej w Kijowie. Apelował o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek, samoizolację, utrzymywanie dystansu społecznego, zdrowe odżywianie i sportowy tryb życia.

Do pracy w poniedziałek wrócił także szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak, który również wyzdrowiał po zarażeniu koronawirusem.

O swojej chorobie  Zełenski powiadomił 9 listopada  . Równocześnie zachorował Andrij Jermak. Mimo że obaj przechodzili COVID-19 łagodnie,  umieszczono ich w klinice „Feofanija” w Kijowie  . Ukraińskiemu prezydentowi zapewniono tam specjalny gabinet i łączność ze światem.

Jak pisaliśmy, wśród innych pracowników Biura Prezydenta Ukrainy, którzy już wyzdrowieli po zarażeniu się koronawirusem, są m.in. zastępcy Jermaka, Julia Kowaliwa i Roman Maszowec, a także prezydencki doradca Serhij Szefir.

Przypomnijmy, że wcześniej COVID-19 przeszli m.in. była premier Ukrainy    Julia Tymoszenko   i były prezydent tego kraju    Petro Poroszenko  .

Zełenski to kolejna głowa państwa, która zaraziła się koronawirusem. Wcześniej wirusa wykryto u prezydenta Brazylii    Jaira Bolsonaro  , prezydenta USA    Donalda Trumpa   i prezydenta Polski    Andrzeja Dudy  .

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*