Andrzej Duda też to zrobił! I zachęca innych

Prezydent Andrzej Duda oddał osocze i zachęcił do tego samego wszystkich ozdrowieńców. – Wyzdrowiałem, oddaję osoczę i wszystkich Was ozdrowieńców do tego zachęcam! – powiedział prezydent w krótkim materiale wideo.

Andrzej Duda odwiedził poradnię krwiodawstwa, gdzie oddał osocze, które wykorzystywane jest w terapiach leczenia chorych na COVID-19. Prezydent zachęcił ozdrowieńców, aby sprawdzili, czy mają przeciwciała i w przypadku wyrażenia zgody przez służby medyczne oddali osocze.

Prezydent 4 listopada zakończył izolację, która była skutkiem zakażenia się przez niego koronawirusem.

Codziennie przybywa chorych na COVID-19, ale na szczęście coraz więcej jest także ludzi, którzy z zakażenia koronawirusem wyszli cało. Rząd i lekarze apelują do każdej osoby, która przeszła łagodnie chorobę o oddawanie osocza.

 Jak pomaga osocze  Terapia osoczem w niektórych przypadkach pomaga uzyskać istotną poprawę stanu zdrowia pacjentów z COVID-19. Zawarte w osoczu przeciwciała, które neutralizują SARS-CoV-2 po przetoczeniu, eliminują go z organizmu osoby chorej. Jeden dawca może oddać osocze nawet kilka razy – z zachowaniem wymaganych odstępów czasu.  

Pobieranie osocza nie boli, jest całkowicie bezpieczne i trwa od 30 do 40 minut. Jednorazowo pobierane jest nie więcej niż 750 ml osocza.

Jeśli pobranie osocza metodą plazmaferezy nie jest możliwe, pobierane jest 450 ml krwi pełnej, z której otrzymywane jest ok. 220-230 ml osocza.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 15 002 nowych zakażeniach koronawirusem. Od wczoraj zmarło 156 zakażonych osób. W szpitalach zajętych jest ponad 22 tysiące miejsc przeznaczonych dla pacjentów „covidowych”. Wolnych pozostaje blisko 16 tysięcy łóżek.

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco  

Prezydent zachęcił ozdrowieńców, aby sprawdzili, czy mają przeciwciała i w przypadku wyrażenia zgody przez służby medyczne oddali osocze.

Osocze ozdrowieńców wykorzystywane jest w terapiach leczenia chorych na COVID-19.

Izolacja była skutkiem zakażenia się przez niego koronawirusem.

Prezydent 4 listopada zakończył izolację

Codziennie przybywa chorych na Covid-19

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*