Policja apeluje o oddawanie krwi dla zakażonego koronawirusem funkcjonariusza

Zwracamy się z serdeczną prośbą o oddawanie krwi na rzecz naszego kolegi, młodszego inspektora Marka Swędraka, który przebywa obecnie w ciężkim stanie na OIOM-ie w szpitalu klinicznym MSWiA. Krew będzie można oddać 20 listopada przed Komendą Stołeczną Policji podając hasło: „krew dla Marka Swędraka” – apeluje policja.

Funkcjonariusz otrzymał pozytywny test na  COVID-19.   Jak informuje policja, mężczyzna trafił do szpitala,  leży pod respiratorem,   a lekarze oceniają jego stan zdrowia jako ciężki.

’W obecnej sytuacji nie ma znaczenia czy ktoś nosi mundur, czy jest pracownikiem cywilnym, czy ma związek z Policją, czy też nie. Potrzebna jest mu krew, tak samo, jak wiara w to, że niebawem wróci do zdrowia i nadal będzie mógł pomagać potrzebującym” – czytamy na stronie policji.

Krew można oddać już w piątek, 20 listopada w godzinach od 8:00 do 13:00 przed budynkiem Komendy Stołecznej Policji podczas akcji Honorowego Dawstwa Krwi podając hasło: „krew dla Marka Swędraka” informując jednocześnie lekarza, że pacjent przebywa obecnie na OIOM-ie w szpitalu klinicznym MSWiA.

„Za okazaną pomoc już z góry bardzo wszystkim dziękujemy” – piszą policjanci.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!