USA kupuje od Ukrainy radary, aby ćwiczyć ataki dronów na S-300

Departament Obrony USA zlecił ukraińskiej firmie Iskra dostawę nowych systemów radarowych do S-300. Służyć mają one do ćwiczenia ataków dronów na systemy S-300.

W niedawnym  wywiadzie dla Opk.com.ua  , główny projektant należącej do UkrOboronProm Iskry, Dmitro Semenov, powiedział, że kilka dni temu podpisano kolejną umowę na dostawę do Stanów Zjednoczonych radarów opracowanych przez ukraińską firmę.

„Mamy dobre doświadczenia w dostarczaniu radarów do Stanów Zjednoczonych. O ile wiemy, radary te są aktywnie wykorzystywane, a klienci są całkowicie zadowoleni z jakości dostarczonych produktów ”- powiedział w wywiadzie Semenov. „Co więcej, rozwija się nasza współpraca z partnerami amerykańskimi: zaledwie kilka dni temu podpisano kolejną umowę na dostawę naszych systemów radarowych do Stanów Zjednoczonych”.

Chodzi o radary 36D6, któe po raz pierwszy do amerykańskiej armii trafiły w 2008 roku. Jak  podał portal globaldefensecorp.com  , ich ostatnia dostawa (w różnych wariantach) miała miejsce w zeszłym roku. Radary mają posłużyć do ćwiczeń ataków dronów na systemy obrony przeciwlotniczej S-300.

Mobilny radar 3D do obserwacji przestrzeni powietrznej 36D6-M1 jest przeznaczony do stosowania jako część nowoczesnych zautomatyzowanych systemów obrony powietrznej, zespołów przeciwlotniczych wyrzutni rakietowych oraz do wykrywania nisko latających celów powietrznych w aktywnym i pasywnym zagłuszaniu, a także do kontroli ruchu lotniczego. zarówno do celów wojskowych, jak i cywilnych.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*