Rząd rozzłościł Polaków. Sondaż nie pozostawia wątpliwości

33 proc. zwolenników i 43 proc. przeciwników rządu w najnowszym badaniu CBOS. To najgorsze notowania rządu i premiera od 2015 roku. Jakby tego było mało, blisko 50 proc. badanych jest niezadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki.

43 proc. ankietowanych deklaruje się jako przeciwnicy rządu, a 33 proc. jako jego zwolennicy; 49 proc. badanych jest niezadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, 36 proc. odnosi się do tego z aprobatą.Takie są wyniki ostatniego sondażu CBOS.

 Ubywa zwolenników 

To najgorsze notowania rządu i premiera od 2015 r. W stosunku do poprzedniego sondażu, z przełomu września i października, oznacza to wzrost o 9 punktów procentowych niezadowolonych z rządu. Zwolenników rządu jest mniej o 5 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem.

Ubyło osób wyrażających obojętność wobec rządu: z 25 proc. w poprzednim sondażu do 20 proc. w najnowszym. 4 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć” (wzrost o 1 punkt procentowy).

– Są to pierwsze tak złe notowania rządu od czasu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość po wyborach w 2015 roku – podaje Centrum.

 Premier też traci  Najgorszy od czasu objęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę jest też społeczny odbiór premiera – podaje CBOS. 49 proc. respondentów wyraża niezadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki (wzrost o 11 punktów procentowych), natomiast 36 proc. odnosi się do tego z aprobatą (spadek o 10 punktów procentowych). 16 proc. wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć” (bez zmian).

W porównaniu z badaniem z przełomu września i października pogorszyło się też postrzeganie wyników działalności rządu premiera Morawieckiego od czasu objęcia przez niego władzy. 52 proc. respondentów odnosi się do nich obecnie z dezaprobatą (wzrost o 12 punktów procentowych), a pozytywnie ocenia je 35 proc. (spadek o 13 punktów procentowych). 12 proc. badanych wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć” (bez zmian).

Pogorszyły się też oceny polityki gospodarczej rządu. 58 proc. uważa, że polityka gabinetu Mateusza Morawieckiego nie stwarza szansy poprawy sytuacji gospodarczej (wzrost o 11 punktów procentowych), natomiast przeciwnego zdania jest 30 proc. (spadek o 11 punktów). 12 proc. wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć” (bez zmian). Sondaż zrealizowano w dniach od 19 do 29 października 2020 roku na reprezentatywnej imiennej próbie 1040 pełnoletnich mieszkańców Polski. 

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco  

Wyniki sondażowe są dla rządu bez litości

Jarosław Kaczyński jest w nowym rządzie wicepremierem

Dzisiejsze wyniki są dla rządu najgorsze od 2105 roku. Rząd może się też zacząć borykać z uzyskaniem stabilnej większości

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*