Zakaz lotów do 34 krajów, m.in. USA i Izraela

W środę weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym do wtorku 10 listopada obowiązuje zakaz wykonywania międzynarodowych lotów cywilnych do 34 państw. Na liście znalazły się m.in. Stany Zjednoczone, Czarnogóra i Izrael.

Opublikowane w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów wprowadza zakaz wykonywania, na lotniskach, które są wpisane do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania samolotów przewożących pasażerów, które wykonują loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium 34 państw. Na liście znalazły się m.in. Stany Zjednoczone, Czarnogóra i Izrael.

Zakazem lotów objęte zostały następujące państwa:

Zobacz także:  Mariusz Błaszczak zaraził się koronawirusem  

Zakaz nie obowiązuje w stosunku do: samolotów, które wykonują loty międzynarodowe m.in.  na zlecenie albo za zgodą Prezesa Rady Ministrów ; lotów, które  są realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej  oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;   zostały wyczarterowane  przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie; samolotów  startujących z lotnisk położonych na terytorium państw , które notyfikowały Polsce wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

Rozporządzenie weszło w życie w środę. Obowiązuje do 10 listopada.

Zobacz także:  Policja domaga się podwyżek. Powód – koronawirus i protesty  

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 820 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Z powodu choroby COVID-19 zmarło ostatniej doby 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 207 osób.

dziennikustaw.gov.pl / Kresy.pl

FAKT.PL

Więcej postów