USA włączyły się do rozmów ws. uregulowania konfliktu w Górskim Karabachu

Stany Zjednoczone zintensyfikowały wysiłki dyplomatyczne mające doprowadzić do zakończenia walk w Górskim Karabachu – podaje agencja Reutera.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo spotkał się w piątek osobno z ministrami spraw zagranicznych Azerbejdżanu i Armenii. Rozmowy mają na celu położyć walkom pomiędzy Ormianami a Azerami, które rozgorzały niespełna miesiąc temu w Górskim Karabachu i mogły do tej pory pochłonąć około 5 tys. ofiar.

Obaj ministrowie odbyli oddzielne spotkania z Pompeo, które trwały około 30–40 minut. Departament Stanu poinformował, że Pompeo zwrócił uwagę obu stronom na znaczenie rozpoczęcia negocjacji.

Zapytany, jak poszły rozmowy, minister spraw zagranicznych Armenii Zorab Mnacakanian wychodząc z Departamentu Stanu powiedział dziennikarzom, że poszły „bardzo dobrze” i dodał, że prace nad zawieszeniem broni będą kontynuowane.

Minister spraw zagranicznych Azerbejdżanu Dżejhun Bajramow napisał na Twitterze, że poinformował amerykańskiego rozmówcę o „destrukcyjnej polityce Armenii, w tym ostrzale azerbejdżańskich miast i cywili oraz rozmieszaniu najemników i terrorystów”.

Had a meeting with  #US   Secretary of State  @SecPompeo   and informed him on the destructive policy of  #Armenia  , including shelling the  #Azerbaijani   towns

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*