Koronawirus. Były dowódca sił zbrojnych apeluje do premiera

Były dowódca sił zbrojnych apeluje do premiera

Koronawirus zmusił rząd do szukania rozwiązań, które pomogą w walce z epidemią. Były dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Polskiego generał Mirosław Różański zaapelował do premiera Morawieckiego o rozpoczęcie ćwiczeń pod kryptonimem „Kraj”.

Generał Rożański w rozmowie z Faktem dobrze ocenił decyzję rządu o tworzeniu szpitali tymczasowych, choć podkreślił, że zapadła ona stanowczo za późno.

Koronawirus. Kryptonim „Kraj”

W ocenie generała wdrażana obecnie przez polski rząd strategia walki z koronawirusem pokrywa się z tą, która przygotowana jest na wypadek wojny. Różański zaznaczył jednak, że jego zdaniem z tego rozwiązania trzeba było skorzystać kilka miesięcy temu.

– W strategii na czas wojny organizuje się szpitale w innych obiektach niż dotychczasowe. I dobrze, że rząd z tego rozwiązania skorzystał. Szkoda, że nie zrobił tego kilka miesięcy temu – stwierdził Różański w rozmowie z Faktem.

Generał zaapelował również do premiera o rozpoczęcie wielkiej mobilizacji administracji państwowej. Były dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych WP zasugerował, że należałoby zorganizować ćwiczenia pod kryptonimem „Kraj”. Jego zdaniem pomogłoby to ocenić rządzącym czy wszystkie urzędy i jednostki administracyjne wiedzą, co należy do ich obowiązków w czasie pandemii. Ostatnie ćwiczenia „Kraj” odbyły się wiosną 2019 roku. Nie wiadomo jednak, czego dotyczyły. Ich przebieg jest ściśle tajny.

ŹRÓDŁO: FAKT / WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów