Nie żyje żołnierz z ciężarówki, która brała udział w wypadku na obwodnicy

Nie żyje żołnierz z ciężarówki, która brała udział w wypadku na obwodnicy

Nie żyje żołnierz, pasażer wojskowej ciężarówki, która w czwartek, 8.10.2020., wzięła udział w wypadku na trójmiejskiej obwodnicy, na wysokości węzła Osowa. Sprawą, w której do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów, zajmuje się gdańska prokuratura.

Do wypadku na trójmiejskiej obwodnicy, na wysokości Osowej, doszło w miniony czwartek, po godzinie 4 rano.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciężarówka uderzyła w wojskowy pojazd, który zajmował częściowo prawy pas ruchu i prawe pobocze.

Wskutek zdarzenia trzy osoby (kierowcy pojazdów i żołnierz – pasażer ciężarówki) zostały zabrane do szpitala, a ruch na ekspresówce został sparaliżowany na kilka godzin.

Okoliczności wypadku badają teraz gdańscy prokuratorzy.

– Postępowanie zostało zarejestrowane w prokuraturze pod artykułem 177 par. 1 [spowodowanie wypadku w ruchu – dop. red.]. Na skutek zdarzenia trzy osoby doznały urazu: kierujący pojazdem cywilnym oraz kierowca i pasażer pojazdu wojskowego – przekazała prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Z naszych ustaleń wynika, że dzień po wypadku, w szpitalu, zmarł pasażer wojskowego pojazdu. Na rzecz pomocy jego rodzinie zorganizowana została zrzutka.

Skutki wypadku usuwano przez kilka godzin. Ruch na obwodnicy był sparaliżowany. Postępowanie prowadzone jest „w sprawie” – oznacza to, że nikomu nie przedstawiono zarzutów.

– Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia – informuje prokurator Grażyna Wawryniuk. – W sprawie powołany zostanie biegły.

Prokuratura nie informuje na temat ładunku, który przewoziła wojskowa ciężarówka.

TROJMIASTO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*