Minister zdrowia odwołał wizytę w mediach. Przyczyną tragedia osobista

Jak poinformował Polsat, minister zdrowia Adam Niedzielski odwołał swój udział w poniedziałkowym programie wieczornym „Gość Wydarzeń”. Powodem, jak podał rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz, ma być rodzinna tragedia ministra.

Adam Niedzielski, minister zdrowia, odwołał swój udział w wieczornym programie „Wydarzenia”. Szef resortu miał być gościem programu w poniedziałek – przekazała stacja Polsat News.

– Minister ma pilne sprawy związane z rodziną. To tragedia związana ze śmiercią najbliższej ministrowi osoby – poinformował Wojciech Andrusiewicz.

  Adam Niedzielski kieruje Ministerstwem Zdrowia od sierpnia 2020 r. po rezygnacji Łukasza Szumowskiego.   Przed nominacją był szefem Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Adam Niedzielski przypomina, że mając kontakt z seniorem, brak maseczki jest totalną nieodpowiedzialnością.   – Zdjęcie maseczki to jak odcięcie hamulca w samochodzie. Jeśli nie będzie tego mechanizmu, przyrosty zakażeń będą bardzo duże – ostrzegł w rozmowie z „Super Expressem” minister zdrowia.

Zdaniem Niedzielskiego, to, co mówią posłowie Konfederacji i antymaseczkowcy, można zdefiniować jako „nawoływanie do odcięcia hamulców”.

– To kwestia wiarygodności. Jednak widzę też drugą stronę, czyli polowanie na polityka, który na moment zsunął maseczkę z ust i nosa, aby np. zjeść albo np. zrobił to na wolnym powietrzu – gdy jeszcze była taka możliwość, albo też w miejscu pracy, przy zachowaniu dystansu, gdzie miał do tego prawo – mówił minister zdrowia.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*