Kaczyński oglądał nowe miejsce pracy. Wchodził tylnym wejściem

Mamy pierwsze zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego w nowym miejscu pracy! Prezes PiS, który został zaprzysiężony na wicepremiera i pokieruje Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej, wizytował pomieszczenia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w których będzie urzędował. To tutaj, o czym pisaliśmy, będzie nowe centrum decyzyjne, które przeniesie się z Nowogrodzkiej.

Jak ujawniliśmy, to koniec narad na ulicy Nowogrodzkiej, gdzie dotąd urzędował i podejmował członków rządu oraz szefów najważniejszych spółek Skarbu Państwa, bo lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński przenosi się do KPRM. To ona będzie jego punktem dowodzenia.

Tam szykowany jest gabinet dla Jarosława Kaczyńskiego. To też powrót do przeszłości, bo kiedy w latach 2006–2007 prezes PiS był premierem, urzędował głównie w kancelarii. 

– Centrum dowodzenia jest tam, gdzie jest prezes. Tam, gdzie będzie urzędował Jarosław Kaczyński, przeniesie się ciężar podejmowania politycznych decyzji – mówił Faktowi poseł Zbigniew Girzyński.

Po zaprzysiężeniu na wicepremiera, które odbyło się w prezydenckim ogrodzie, Jarosław Kaczyński wraz z towarzyszącymi mu ochroniarzami z Grom Group pojechał do KPRM, by obejrzeć nowe miejsce pracy. Wszedł bocznym wejściem, aby dziennikarze nie mogli mu zrobić zdjęć.

 Zaprzysiężenie rządu 

We wtorek po południu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. To nie było wymarzone zaprzysiężenie. Nowi ministrowie zamiast brylować na salonach Pałacu Prezydenckiego, schowani byli za maskami, ich dłonie uwierały rękawiczki, a i pogadać nie było jak – musieli stać w sporej odległości od siebie. Mało tego – cała uroczystość odbyła się w prezydenckim ogrodzie. Dobrze, że przynajmniej pogoda dopisała.

– Rekonstrukcja rządu to historyczna chwila – powiedział prezydent Andrzej Duda (48 l.) do członków gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego (52 l.).

Wśród nowych twarzy największe zainteresowanie wzbudził wicepremier Jarosław Kaczyński (71 l.), który jako jedyny… nie miał rękawiczek na dłoniach. Na uroczystości nie było ministra edukacji Przemysława Czarnka (43 l.), który ma koronawirusa, oraz wicepremiera Jacka Sasina (51 l.) i Michała Dworczyka (45 l.), którzy są na kwarantannie.

Prezes PiS, który został zaprzysiężony na wicepremiera i pokieruje Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej, wizytował pomieszczenia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w których będzie urzędował

To tutaj, o czym pisaliśmy, będzie nowe centrum decyzyjne, które przeniesie się z Nowogrodzkiej

Jak ujawniliśmy, to koniec narad na ulicy Nowogrodzkiej, gdzie dotąd urzędował i podejmował członków rządu oraz szefów najważniejszych spółek Skarbu Państwa, bo lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński przenosi się do KPRM

To ona będzie jego punktem dowodzenia

Tam szykowany jest gabinet dla Jarosława Kaczyńskiego. To też powrót do przeszłości, bo kiedy w latach 2006–2007 prezes PiS był premierem, urzędował głównie w kancelarii

– Centrum dowodzenia jest tam, gdzie jest prezes. Tam, gdzie będzie urzędował Jarosław Kaczyński, przeniesie się ciężar podejmowania politycznych decyzji – mówił Faktowi poseł Zbigniew Girzyński

Po zaprzysiężeniu na wicepremiera, które odbyło się w prezydenckim ogrodzie, Jarosław Kaczyński wraz z towarzyszącymi mu ochroniarzami z Grom Group pojechał do KPRM, by obejrzeć nowe miejsce pracy

Wszedł bocznym wejściem, aby dziennikarze nie mogli mu zrobić zdjęć

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*