Jerusalem Post zmanipulowało artykuł o zdewastowaniu żydowskich grobów w Polsce wizualizując je zdjęciem z Francji

Katarzyna Markusz zamieściła 15 września na portalu Jerusalem Post informację o zdewastowaniu żydowskich grobów w Polsce. Sytuacja została zilustrowana zdjęciem z Francji gdzie na żydowskich grobach namalowano swastyki.

Katarzyna Markusz, jak sama o sobie pisze „dziennikarka pisząca dla Żydowskiej Agencji Telegraficznej JTA.org i Jewish.pl. Badaczka”, we wtorek 15 września zamieściła na portalu Jerusalem Post artykuł o akcie wandalizmu dokonanego na 20 żydowskich grobach znajdujących się w Zabrzu.

Zobacz też:  Jerusalem Post: Donald Trump może zwalczyć problem antysemityzmu w Polsce  

Dariusz Walerjański, na którego powołała się dziennikarka napisał na Facebooku: „Dziś na zabytkowym XIX w. cmentarzu żydowskim w Zabrzu po wielu latach spokoju i tolerancji, zrozumienia dla miejsca, gdzie spoczywają zmarli dokonano aktu wandalizmu przewracając i niszcząc około 20 nagrobków. To chamski akt głupoty, aby wyżywać się na nagrobkach”.

Zobacz też:  Publikował artykuły m.in. w „The Jerusalem Post”. Okazało się, że został stworzony dzięki technologii deepfake  

Artykuł został zilustrowany zdjęciem niezwiązanym z wydarzeniem. Podpis pod ilustracją głosi „Mężczyzna przechodzi obok grobów zbezczeszczonych swastykami na cmentarzu żydowskim w Westhoffen koło Strasburga we Francji w grudniu 2019 roku”.

Zobacz też:  Kolejne izraelskie media piszą o zablokowaniu ustawy Stop447 przez PiS  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*