Zmiany w rządzie. Terlecki potwierdził najgorętszą plotkę!

– W niedługim czasie będzie ogłoszony skład rządu, myślę, że w środę – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu potwierdził jednocześnie nieoficjalne dotąd doniesienia, że do rządu wejdzie Jarosław Kaczyński. Według wcześniej krążących w kuluarach informacji prezes PiS miałby zostać wicepremierem i kierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej.

Terlecki powiedział dziennikarzom, że „prawie wszystko” udało się ustalić w rozmowach koalicjantów w ramach Zjednoczonej Prawicy. – Pewnie w niedługim czasie będzie skład rządu ogłoszony – dodał. Dopytywany, czy stanie się to w środę, odpowiedział: „Myślę, że tak. Nie przesądzajmy jeszcze”.

 Jarosław Kaczyński „ważną osobą w rządzie” 

Szef klubu PiS został poproszony o ocenę kandydatury posła PiS Przemysława Czarnka, który według doniesień medialnych miałby pokierować resortem edukacji i nauki.

– Bardzo dobra kandydatura. Człowiek wyrazisty z mocnymi, jasnymi poglądami. Myślę, że po znakomitej reformie organizacyjnej, którą udało nam się przeprowadzić w szkolnictwie, teraz czas na reformę programową i myślę, że to jest dobry minister, żeby to przeprowadzić – powiedział.

Zapytany, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu i zajmie się resortami siłowymi, bo według nieoficjalnych informacji miałby zostać wicepremierem i kierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej, Terlecki odparł: – No tak. Będzie oczywiście ważną osobą w rządzie. Te resorty to będą pod szczególną jego opieką.

 Zjednoczona Prawica mocna i stabilna – przynajmniej na razie 

Z kolei na pytanie, czy cieszy się, że do rządu jako wicepremier wraca lider Porozumienia Jarosław Gowin, Terlecki odpowiedział: „Nie powiem”. – Ale to jest oczywiście wynik porozumienia koalicyjnego, które szczęśliwie udało się podpisać – dodał po chwili.

Dziennikarze poprosili też Terleckiego o ocenę, czy zgoda między koalicjantami w ramach Zjednoczonej Prawicy będzie „na dobre”. – Nie wiemy, co się wydarzy za chwilę czy za rok, czy za dwa, ale na razie, na ten czas, na okres pewnej ofensywy programowej, której podejmiemy, to jest mocna i stabilna koalicja – powiedział Terlecki

FAKT.PL

Więcej postów