Tak zaczynał Mariusz Błaszczak. Zobacz jego początki

Mariusz Błaszczak jest od kilku lat jedną z głównych twarzy rządu Prawa i Sprawiedliwości. Choć często bywał krytykowany, ostro sparodiowany w komediowym “Uchu Prezesa”, dzięki uporowi i bezwzględnej lojalności wobec Jarosława Kaczyńskiego, doszedł na szczyty władzy. W zrekonstruowanym rządzie Mateusza Morawieckiego będzie miał pod swoja opieką Ministerstwo Obrony Narodowej. Kilka lat temu Fakt24 dotarł do mało znanego nagrania, na którym oglądamy młodego Błaszczaka w Legionowie, u progu wielkiej kariery. Zwróćcie uwagę na ten wąs!

Charakterystyczne okulary w drucianych oprawkach, które dziś śmiało mogłyby trafić na nos hipstera z pl. Zbawiciela. Do tego lekko rozwichrzone, skonfliktowane z grzebieniem włosy, i delikatny wąs dodający męskiego uroku. Tak przed laty prezentował się Mariusz Błaszczak. Wizerunek dzisiejszego szefa MSW, który ze strażakami gawędzi o “solidnych drzewach, złamanych niczym zapałka”, przypomniała lokalna telewizja LTVLegionowo.

W nieznanym nagraniu zatytułowanym “Bajka o złotych ustach”, widzimy Mariusza Błaszczaka w roli rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Legionowie. “Przyozdobione stalowym wąsem, oficjalne usta prezydenta Andrzeja Kicmana miały sporo zajęcia” – tak poetycko opisuje wizerunek i zadania Mariusza Błaszczaka lektor krótkiego nagrania.

“Bywało, że dodawały (usta Błaszczaka – red.) ludziom wiary w lepsze jutro, innym razem prezentowały trudny manewr polemicznego uniku, zawsze jednak okalała je kamienna twarz opanowanego pana Mariusza ” – dowiadujemy się z nagrania.

Dalej jeszcze wzmianka o tym, że Mariusz Błaszczak był samorządowcem – burmistrzem warszawskiej Woli i Śródmieścia, i w ostatniej części dostajemy obrazki z najnowszej historii politycznej. Oczywiście z Mariuszem Błaszczakiem w roli głównej. To trzeba zobaczyć!

Miało być nowe otwarcie a wyszedł wenezuelski serial, z którego najbardziej osłabiony wychodzi premier Mateusz Morawiecki. Rekonstrukcja rządu w swoim założeniu miała zająć opinię publiczną i co prawda zajęła ale nie w taki sposób jakby życzyli sobie tego rządzący. Najpierw dwóch ministrów dokonało autorekonstrukcji, potem zaczęły się zapowiedzi kolejnych odejść w rządzie oraz coraz to nowe żądania mniejszych koalicjantów i coś co miało być sprawną operacją, ale wymknęło się spod kontroli. Ostatecznie jednak udało się skonstruować nowy, odchudzony gabinet. I co my tam mamy? O kulisach operacji: rekonstrukcja pisze Agnieszka Burzyńska.

Pomimo koronawirusa, w weekend odbył się 42. PZU Orlen Maraton Warszawski. Na liście startowej znalazło się aż 1000 osób – to największa impreza tego typu na świecie w dobie pandemii! Wśród uczestników tego historycznego wydarzenia był również dziennikarz Faktu, który bez problemu poradził sobie z morderczym dystansem.

List otwarty 50 ambasadorów i przedstawicieli organizacji międzynarodowych w Polsce dotyczący środowisk LGBT komentuje Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, poseł Solidarnej Polski

Teo Vafidis, grecki szef kuchni, który kilka lat temu zyskał popularność dzięki programowi „Europa da się lubić”, powrócił! Razem z synami – Beniaminem i Georgiosem – otworzył w stolicy grecką restaurację „Meze”. Wśród gości, którzy jako pierwsi rozsmakowali się w specjałach Meze byli m.in. Zygmunt i Filip Chajzerowie, Agata Młynarska, Tomasz Oświeciński, Marcelina Leszczak czy Robert Sowa. Nie mogło oczywiście zabraknąć też prowadzącej program „Europa da się lubić”, Moniki Zamachowskiej.

Po wykryciu koronawirusa u proboszcza parafii w Konopiskach (woj. śląskie), częstochowski sanepid prosi o telefoniczny kontakt wszystkich uczestników mszy, które miały miejsce między 18 a 20 września br. Władze gminy Konopiska informują o ograniczeniach w miejscowym przedszkolu i w szkołach.

Nieustaleni sprawcy zastrzelili w niedzielę rano, czasu lokalnego, 11 osób, w tym cztery kobiety, w barze położonym przy autostradzie, w meksykańskim stanie Guanajuato. Policja uważa, że były to porachunki gangów narkotykowych. Według stanowej prokuratury ciała znaleziono w barze w pobliżu miasta Jaral del Progreso.

Na tę premierę czeka cała Polska. Właśnie powstaje film Global Studio, Janusza Iwanowskiego i Jolanty Owczarczyk, w reżyserii Michała Węgrzyna, „Gierek” o I sekretarzu KC PZPR. W roli głównej wystąpi Michał Koterski, który na potrzeby filmu przytył aż 17 kg. Gwiazdor do roli też szkoli język francuski. Żonę Gierka zagra Małgorzata Kożuchowska. Premiera filmu dopiero w przyszłym roku, ale już teraz możecie zobaczyć naszą ekskluzywna galerię zdjęć z planu filmu! Na zdjęciach widzimy aktorów i ekipę filmową, która przeniosła się do Gdańska, gdzie były kręcone sceny z życia Gierka z 1971 roku.

Paweł Królikowski, który zmarł w lutym po ciężkiej chorobie, wciąż pozostaje w pamięci swoich bliskich oraz licznych fanów. Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomniała ostatnio zmarłego męża na swoim profilu na Instagramie. Podzieliła się też z fanami bardzo mądrym i dającym do myślenia przysłowiem.

Już wiadomo, kto będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2020! To 10-letnia Alicja Tracz, która bezkonkurencyjnie wygrała dzięki głosom jurorów i telewidzów. Niezwykle utalentowana młodziutka wokalistka, zmierzy się z reprezentantami 13 krajów już 29 listopada podczas 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Koronawirus wciąż rozprzestrzenia się po całym świecie. Jak poinformował Uniwersytet Johna Hopkinsa w Baltimore, liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez koronawirusa osiągnęła 1 000 555. Oznacza to, iż przekroczona została symboliczna bariera miliona ofiar tego patogenu.

FAKT.PL

Więcej postów