Oto naga prawda o emeryturze Kaczyńskiego!

Trwające od wielu dni targi polityków mają na celu zmianę zasad obowiązujących w koalicji, która rządzi Polską. Ale zmienią też sporo w życiu prywatnym polityków. Wprowadzając np. prezesa PiS do rządu, kondycja finansowa Jarosława Kaczyńskiego mocno poprawi się. I nie chodzi tylko o to rządową pensję. Skąd mogą popłynąć dodatkowe wpływy na konto szefa rządzącej partii? Oto wyliczenia, które pokazują prawdę o tym, jak może mu spuchnąć portfel? 99 proc. emerytów może mu teraz pozazdrościć…

Fakt informował już w połowie września, że na negocjacyjnym stole pojawiło żądanie, by Kaczyński objął funkcję wicepremiera odpowiadającego za bezpieczeństwo kraju. Na Nowogrodzkiej odbywało się spotkanie za spotkaniem, co dokumentowaliśmy na zdjęciach i każdorazowo skrupulatnie relacjonowaliśmy. Dziś już wiemy bardzo dużo o tym, jak po kłótni w „rodzinie” Zjednoczonej Prawicy wygląda proces godzenia się. Nowa ugoda PiS z niepokornymi koalicjantami (Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Porozumieniem Jarosława Gowina) to przede wszystkim konsensus w sprawie umocowania Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. Prezes ma być wicepremierem i nadzorować resorty sprawiedliwości, spraw wewnętrznych o obrony narodowej.

To będzie się wiązało oczywiście z dobrym wynagrodzeniem dla Jarosława Kaczyńskiego. Każdy emeryt w Polsce chciałby mieć takie wpływy. 71-letni Kaczyński już teraz ma 6,8 tys. zł z ZUS. W takiej sytuacji wiele osób porzuciłoby myśl o dalszej pracy i oddało przyjemnościom jesieni życia. Ale nie Jarosław Kaczyński. On zamierza być aktywnym politykiem przez najbliższych kilka lat, co spowoduje, że jego wpływy znacznie się zwiększą. Będzie bowiem dostawał rządową pensję. Co więcej, zwiększy się też jego emerytura. O ile?

 Tak wzrośnie emerytura Kaczyńskiego 

Po szefie PiS nie można się spodziewać się, że zalegnie w fotelu w ciepłych kapciach. Lada chwila ma wejść do rządu i objąć tekę wicepremiera. Przy tej okazji nie tylko zarobi sutą pensję, ale też w istotny sposób podniesie sobie wysokość emerytury.

W przypadku Jarosława Kaczyńskiego praca popłaca. Obejmując tekę wicepremiera, jego uposażenie wzrośnie prawie dwukrotnie! W tym przypadku aż o 7 tys. zł. Obecnie jako poseł otrzymuje miesięcznie ok. 8 tys. zł brutto. Jako wicepremier pobierać będzie ok. 15 tys. zł brutto.

Ale to nie wszystko. Po roku otrzymywania większej pensji prezes PiS będzie mógł wystąpić do ZUS o przeliczenie emerytury i zyska dodatkowo ok. 190 zł miesięcznie. Jeśli wystąpi o takie przeliczenie dopiero po trzech latach pracy na nowym stanowisku – czyli na koniec kadencji – jego emerytura wzrośnie nawet o 630 zł miesięcznie.

 Tak może wzrosnąć emerytura szefa PiS  Obecnie – 6820 brutto Za rok – 7010 brutto Za trzy lata – 7450 brutto

Kinga Rusin od wielu lat jest zdeklarowaną zwolenniczką ekologicznego stylu życia. Chętnie angażuje się w rozmaite akcje społeczne mające zachęcić Polaków do dbania o naszą planetę. Rusin jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych dziennikarek w Polsce. Jest też właścicielką dochodowej marki kosmetyków ekologicznych „Pat

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*