Andrzej Duda z wizytą u papieża Franciszka

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odbywają swoją pierwszą podróż zagraniczną, w ramach drugiej kadencji sprawowania urzędu. W ostatnim dniu pobytu we Włoszech, para prezydencka została przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka. Spotkanie z paopieżem ma związek z przypadającym w tym roku stuleciem urodzin św. Jana Pawła II.

Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego przyjął papież na audiencji, odkąd w marcu również w Watykanie wprowadzono restrykcje sanitarne i tzw. lockdown w związku z pandemią koronawirusa. Strona watykańska zdecydowała, że z powodu nadal obowiązujących obostrzeń, dziennikarze nie będą mogli obserwować audiencji w bibliotece. Wysłannicy mediów, obowiązkowo w maseczkach, pozostali na dziedzińcu Świętego Damazego, na który wjechały limuzyny z parą prezydencką i towarzyszącymi jej osobami.

„Jego Świątobliwość Papież Franciszek podkreśla, że pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach. Rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w ramach swoich możliwości, może starać się postępować tak, by zawsze i wszędzie dążyć do pokoju. Ta myśl przyświeca też moim decyzjom” – napisał prezydent na Twitterze po audiencji.

Andrzej Duda wręczył papieżowi Franciszkowi upominek w postać kopi obrazu Matki Boskiej Łaskawej, patronki Warszawy – przekazały źródła w Kancelarii Prezydenta.

Program wizyty za Spiżową Bramą przewidywał rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z Franciszkiem w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim, a następnie drugą, publiczną część audiencji z udziałem całej delegacji. Zgodnie z protokołem wizyt w Watykanie zaplanowano też spotkanie prezydenta RP z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

Po wizycie w Pałacu Apostolskim prezydent Duda z małżonką wraz z całą delegacją udał się do bazyliki watykańskiej na mszę przy grobie św. Jana Pawła II.

(źródło: PAP)

Zobacz też:

Zmierza na spotkanie z prezydentem Dudą

Prezydent podjeżdża do Watykanu

Prezydent Duda jest pierwszym przywódcą, który odwiedził Watykan po wybuchu epidemii koronawirusa

Prezydent przybył z żoną Agatą Kornhauser-Dudą

Parę prezydencką powitała watykańska delegacja

Prezydent podarował papieżowi kopię obrazu z Matką Boską

Papież dziękował prezydentowi

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*