Kaczyński w rządzie zarobi fortunę. Znamy kwotę

Potwierdzają się informacje, o których Fakt pisał już 15 września. Prezes PiS Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej wejdzie do rządu jako wicepremier. – Wszystko na to wskazuje – potwierdza szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jeśli Kaczyński obejmie tekę wicepremiera dostanie gigantyczny zastrzyk finansowy, bo jego uposażenie wzrośnie prawie dwukrotnie!

Choć Jarosław Kaczyński jako prezes partii rządzi wszystkimi politykami PiS, to oficjalnie jest zwykłym posłem i pobiera takie samo uposażenie jak inni szeregowi parlamentarzyści. Obecnie jest to ok. 8000 zł brutto miesięcznie.

Co zmieni się w jego finansach jeśli zostanie wicepremierem? Całkiem sporo, bo uposażenie wzrośnie prawie dwukrotnie. Jarosław Kaczyński na stanowisku wicepremiera zarabiać może ok. 15000 zł, czyli o 7000 więcej niż teraz.

Warto wspomnieć, że oprócz uposażenia Jarosław Kaczyński pobiera też wysoką emeryturę: ok. 6900 zł miesięcznie. Do tego dochodzi 2500 zł diety poselskiej co miesiąc.

 Dlaczego Kaczyński ma wejść do rządu? 

Fakt już w środę potwierdził w dwóch niezależnych źródłach, że warunki postawione przez Jarosława Kaczyńskiego m.in. Solidarnej Polsce, zostały spełnione.

O ponownym wejściu do rządu Jarosława Kaczyńskiego, Fakt pisał jako pierwszy już 15 września. Informowaliśmy też o tym, że działacze partii chcą, aby prezes miał wpływ na bezpieczeństwo kraju. Potwierdziły się te doniesienia. „Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie nadzorował resort sprawiedliwości, MON oraz MSWiA” – poinformowała w czwartek rano Polska Agencja Prasowa, powołując się na swoje źródła w rządzie.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry podczas negocjacji musiała zgodzić się na kilka warunków. Jednym z elementów kompromisu było poparcie Solidarnej Polski dla ustawy o ochronie zwierząt, forsowanej przez samego Jarosława Kaczyńskiego. Z naszych informacji wynika, że przy uwzględnieniu poprawek – ustawa zostanie poparta przez koalicjanta.

 Kryzys w Zjednoczonej Prawicy 

Przypomnijmy, do kryzysu w obozie władzy doszło w ubiegłym tygodniu. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry zdecydowanie odmówiła poparcia ustawy gwarantującej bezkarność urzędnikom (chodzi o bezkarność w przypadku działania w celu zapobiegania pandemii). Później jej politycy, wraz z wieloma politykami Porozumienia Jarosława Gowina (57 l.), zagłosowali przeciw ustawie zakazującej m.in. hodowli zwierząt na futra. W ciągu zaledwie kilku godzin ze strony prominentnych polityków PiS pojawiły się komentarze o końcu koalicji. Cytowano nawet słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane przed członkami PiS, który miał twierdzić, że „nie będzie ogon machał psem”. Miało chodzić o partie, które gdyby nie PiS nie byłyby dziś u władzy: czyli Solidarną Polskę Ziobry i Porozumienie Gowina. 

Przełom w rozmowach pomiędzy PiS i Solidarną Polską nastąpił w poniedziałek podczas czterogodzinnego spotkania Kaczyńskiego i Ziobry. 

Trwają prace związane z przygotowaniem podłoża i nasadzeniami zieleni na ul. Poznańskiej i Jeżyckiej w Poznaniu. Pojawi się tam ponad 2300 nowych roślin!

Śląsk do niedzielnego meczu z mistrzem Polski przygotowuje się bez jedenastu zawodników!

Narasta problem z wywozem śmieci w Poznaniu. Od mieszkańców wpływa tyle skarg, że sprawą zajął się zastępca prezydenta Bartosz Guss. Uzyskał deklarację, że odpady będą odbierane w terminie.

Aleksander Matusiński (41 l.) ma powody do zmartwień. Twórca potęgi sztafety 4×400 metrów może mieć gorsze warunki przygotowań do przyszłorocznych igrzysk w Tokio niż konkurenci.

Zobaczyć to jeszcze raz, i to na wielkim ekranie, to musi być przeżycie. Kino Helios w Gdyni zaprasza na niezwykły pokaz kultowego filmu „Casablanca” z Humphreyem Bogartem i Ingrid Bergman w rolach głównych.

Najnowszy sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” pokazuje, że „piątka Kaczyńskiego” cieszy się poparciem większości społeczeństwa. Ponad 68 proc. Polaków popiera zakaz hodowli zwierząt na futra. Co interesujące – naturalnym futrom mówi „nie” więcej Polek niż Polaków.

Co się stało z Joanną Felczak? 40-latka przyjechała z Warszawy do Zakopanego w ubiegłą sobotę. W niedzielę rano wyszła z pensjonatu przy ul. Karłowicza 4 i ślad po niej zaginął. Policjanci sprawdzili ostatnie logowania z telefonu zaginionej. Na ich podstawie ustalili, że kobieta mogła być w okolicach Hali Gąsienicowej. Mundurowi proszą o pomoc wszystkie osoby, które mogły spotkać Joannę w niedzielę, 20 września.

Tegoroczny sezon na grzyby jest wyjątkowy. W lasach zaroiło się od dorodnych okazów, a Polacy korzystając ze sprzyjającej pogody wybrali się masowo na zbieranie grzybów. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa warto dodatkowo zabezpieczyć się podczas grzybobrania. Jak to zrobić?

– Rośnie presja na Jarosława Kaczyńskiego, by wszedł do rządu w roli wicepremiera – mówią w nieoficjalnych rozmowach politycy Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina. Jego kandydaturę wysunęli działacze PiS, którzy twierdzą, że Kaczyński jako wicepremier mógłby bezpośrednio nadzorować bezpieczeństwo państwa. O takim rozwiązaniu Fakt pisał już 15 września.

Główny stadion lekkoatletyczny na Golęcinie został odnowiony. Kompleks sportowy wzbogacono o kolejny obiekt. Powstało nowe boisko do piłki nożnej wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*