Tusk pokazał, jak teraz wygląda. Wielu się zmartwiło

Czy były premier, a obecny szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk przechodzi trudne chwile? W jego zachowaniu nic na to nie wskazuje, ale troskliwi sympatycy wypatrzyli zmianę w jego wyglądzie. Uważają, że Tusk się postarzał i nie wygląda najkorzystniej. Czy mają rację?

Donald Tusk pokazał fotografię ze swojej rozmowy z Lídią Pereirą, szefową młodzieżówki Europejskiej Partii Ludowej. Przypomnijmy, że po odejściu z polskiej polityki Tusk zarządza tą ważną, europejską partią.

Internauci zwrócili uwagę na wygląd byłego premiera. Wielu z nich uważa, że Tusk się postarzał i generalnie nie wygląda najkorzystniej. Jakby miał o wiele za dużo zmartwień na głowie.

Jednak przewodniczący nie zajmuje się sprawami wyglądu, lecz polityką międzynarodową. Jak poinformował na spotkaniu z Pereirą rozmawiał choćby o sytuacji na ogarniętej protestami Białorusi. Młodzieżówka Europejskiej Partii Ludowej wspiera obywateli Białorusi w ich walce z dykraturą.

W ubiegłym tygodniu Donald Tusk zaproponował by UE nominowała kandydatkę w sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłanę Cichanouską i przebywającego wciąż w więzieniu jej męża Siarhieja do Pokojowej Nagrody Nobla.

– Wierzę, że będzie to silny sygnał, jeśli UE nominuje Swietłanę Cichanouską i jej męża Siergieja, który nadal przebywa w więzieniu, do Pokojowej Nagrody Nobla – stwierdził Tusk.

Były premier podzielił się tą refleksją podczas spotkania z europosłami EPL w Parlamencie Europejskim. Jak zaznaczył taka nominacja byłaby oddaniem hołdu wszystkim Białorusinom zaangażowanym w ten najbardziej pokojowy od lat ruch.

Tusk na Twitterze zamieścił też podziękowania za zaangażowanie i jednoznaczne wsparcie dla białoruskich przyjaciół. – Nikt z nas nie wie, jak i kiedy skończy się ich walka o wolność, ale wszyscy wiemy, kto ma rację – zaznaczył.

Cichanouska według oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia z Alaksandrem Łukaszenką. Od tego czasu trwają protesty Białorusinów, którzy uważają, że wybory zostały sfałszowane. Sama kandydatka została zmuszona do opuszczenia kraju.

Jej mąż, popularny bloger Siarhiej Cichanouski został wcześniej zatrzymany i uniemożliwiono mu przez to start w wyborach prezydenckich.

Sympatycy martwią się wyglądem Donalda Tuska. Czy słusznie?

Sympatycy martwią się wyglądem Donalda Tuska. Czy słusznie?

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*