Biskup wpadł we wściekłość u Rydzyka. Był świadkiem emocjonującej sytuacji

iskup wpadł we wściekłość u Rydzyka

Rydzyk przez kilkoma dniami gościł na antenie Radia Maryja pewnego popularnego biskupa. Temat, który został poruszony, wzbudził ogromne kontrowersje. Duchowny wyraźnie się zirytował. Poszło o alkohol, zaproszony gość nie krył gorących emocji. Jego słowa głęboko poruszyły internautów. Trudno się dziwić.

Tadeusz Rydzyk często gości na antenie Radia Maryja gości, z którymi rozmawia na różne, często kontrowersyjne tematy. Do gorących sytuacji dochodzi najczęściej podczas programu “Aktualności dnia”. Tak było także tym razem. Biskup zaproszony do udziału w audycji został zapytany o podejście do alkoholu. Nie krył oburzenia.

Tadeusz Rydzyk był świadkiem emocjonującej sytuacji

Biskup, którego gościł Tadeusz Rydzyk, od dawna nawołuje do narodowej abstynencji. Według duchownego dostęp do alkoholu powinien być znacznie ograniczony. Temat ten wzbudza u niego bardzo wiele negatywnych emocji, którym dał upust podczas audycji na antenie Radia Maryja. Słowa kapłana są godne zastanowienia.

– Spożywanie alkoholu w ciąży jest ogromnym problemem. Alkohol nie jest witaminą. Alkohol jest substancją psychoaktywną i toksyczną, która jest sprzedawana legalnie. Zawsze musimy zawsze pamiętać, że każde sięgnięcie po alkohol przez matkę w czasie błogosławionym jest tragiczne dla dziecka (…). Płodowy zespół alkoholowy ma charakter trwały i będzie towarzyszyć dziecku do końca jego życia. Specjaliści podkreślają, że również ważnym jest dla zdrowia dziecka materiał genetyczny obojga rodziców w momencie poczęcia. Z tego powodu wskazana jest co najmniej 3-miesięczna abstynencja przed poczęciem dziecka. Przede wszystkim musimy uświadomić wszystkie mamy, które są w stanie błogosławionym, które karmią piersią, aby nigdy nie sięgały po alkohol – mówił biskup Tadeusz Bronakowski, który pełni funkcję przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski.

W środę, 9 września, obchodzony był Światowy Dzień FAS. Eksperci i gwiazdy wykorzystali ten moment, by porozmawiać o problemie, jakim jest spożywanie alkoholu przez ciężarne kobiety. FAS jest wynikiem oddziaływania napojów odurzających na płód w fazie prenatalnej. Może spowodować go nawet najmniejsza ilość słabego trunku. Dzieci, które cierpią z powodu alkoholowego zespołu płodowego, rodzą się z deformacjami twarzami, a w późniejszych latach rozwijają się wolniej niż rówieśnicy i miewają problemy z motoryką. Nic dziwnego, że biskup, którego gościł Tadeusz Rydzyk, nie krył zbulwersowania tym tematem.

PIKIO.PL

Więcej postów