Jarosław Kaczyński rzuca wyzwanie premierowi Morawieckiemu. Na Tik Toku

#StopFurChallenge to nowa akcja, w którą włączył się m.in. Jarosław Kaczyński. Chodzi o poparcie dla tzw. piątki dla zwierząt – czyli projektu PiS zakazującego m.in. hodowli zwierząt na futra. – To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę – mówi prezes partii rządzącej .

Akcję #StopFurChallenge zainaugurował na TikToku prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Dzieje się! Wraz z Jarosławem Kaczyńskim rozpoczynamy #StopFurChallenge. Jeśli popieracie #PiątkęDlaZwierząt to nominujcie znajomych, pokażmy wsparcie dla naszej inicjatywy” – napisał Michał Szpądrowski na Twitterze, zapowiadając materiał, który ukazał się na profilu Forum Młodych PiS na TikToku.

– To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca – przekonywał Kaczyński na nagraniu opublikowanym na Tik Toku. To aplikacja szalenie popularna zwłaszcza wśród młodych ludzi. Prezes PiS nominował do udziału w akcji premiera Mateusza Morawieckiego i przewodniczącego zarządu PiS Krzysztofa Sobolewskiego. Jak podkreślił Kaczyński, ta akcja „jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom – szczególnie dobrym” – mówi prezes PiS. 

We wtorek Jarosław Kaczyński podkreślił, że jego formacja, jak i on uważają, że potrzebne jest nowe prawo chroniące zwierzęta. – W Polsce trzeba wprowadzić zupełnie nowy porządek prawny, jeśli chodzi o ochronę zwierząt. Względy, które za tym przemawiają, mają charakter humanitarny, ale jest także jeszcze jeden wzgląd – w Polsce bardzo często mówi się o europeizacji, że Polska powinna być jak Europa. To czasem jest celne, a czasem nie warto się wzorować na państwach, które leżą na zachód od naszych granic. Ale na pewno to jest celne, jeśli mówimy o tym, żeby w Polsce humanitarne standardy odnoszące się do zwierząt były nie gorsze, a nawet może lepsze jeszcze niż w krajach na zachód od naszej granicy – podkreślił.

Przewodniczący Forum Młodych PiS Michał Moskal przedstawił „piątkę dla zwierząt” – projekt zmian prawnych ws. ochrony zwierząt, który „będzie kompleksowo zajmował się tematem ochrony zwierząt”.

Projekt ustawy zakłada przede wszystkim wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer, z wyjątkiem królika. Zakłada także  humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa

Przez niedopatrzenie rządu kobiety na zwolnieniach lekarskich i urlopach macierzyńskich dostają obniżone zasiłki. I to nawet o kilka tysięcy złotych miesięcznie! Dotyczy to Polek pracujących na etatach w firmach, które skorzystały z tarczy antykryzysowej. Trzeba było niemal pół roku, by resort rodziny zdecydował się na zmianę prawa!

Filip Chajzer po raz kolejny znalazł się pod ostrzałem internautów. W czwartkowym wydaniu „Dzień Dobry TVN” razem z Małgorzatą Ohme gościł w studiu młode małżeństwo, Małgorzatę Heretyk i Ernesta Musiała. Jedno z pytań skierowanych w stronę gwiazd „19 ” nie spodobało się widzom. Internauci zarzucili Chajzerowi, że lekceważy problem niepłodności. W sieci zalała go fala krytyki i hejtu.

Mieszkanka Pakistanu przeżyła prawdziwy horror po tym, jak na opustoszałej w nocy autostradzie zabrakło jej paliwa. Przestraszona kobieta zamknęła drzwi i okna w aucie, ale to nie zapobiegło tragedii. Jej samochód wypatrzyła grupa mężczyzn, która wybiła szybę i wyciągnęła ofiarę na zewnątrz. Dwaj uzbrojeni napastnicy mieli zgwałcić kobietę na oczach jej przerażonych dzieci. Atak zszokował mieszkańców Pakistanu, ale jeszcze większy szok wywołały słowa szefa miejscowej policji…

Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców. Już w sobotę 12 września drogowcy znów rozkopią tory tramwajowe w pobliżu Poczty Głównej. Tym razem prace remontowe będą prowadzone wzdłuż ul. św. Gertrudy. W związku z tym tramwaje nie pojadą na odcinku od przystanku Poczta Główna do przystanku Świętej Gertrudy.

Lucas Hamilton z Mitchelton-Scott zwyciężył na czwartym etapie Tirreno-Adriatico po dwójkowej akcji z Fausto Masnadą (Deceuninck – Quick Step). Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) minął linię mety na ósmym miejscu i utrzymał pozycję wicelidera wyścigu. Polski kolarz w mediach społecznościowych udostępnił uroczy film ze swoją córką w roli głównej.

Sprawdź, gdzie można już jechać nowymi drogami rowerowymi

Jesteśmy jednym z pierwszych państw, które zareagowały na sytuację po białoruskich wyborach prezydenckich i pierwszym,który zmusił Unie do zajecia stanowiska.To jak najbardziej wskazuje, że prowadzimy aktywną politykę wschodnią – mówi w rozmowie z Faktem Przemysław Czarnecki, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych

W czwartek rano odeszła Diana Rigg. Aktorka miała 82 lata. Tragiczną wiadomość przekazał jej agent. „Zmarła w spokoju dzisiejszego ranka. Była w domu, ze swoją rodziną, która prosi o uszanowanie prywatności w tym trudnym czasie” – napisał w oświadczeniu podesłanym mediom. W marcu lekarze zdiagnozowali u Rigg śmiertelną chorobę.

To właśnie pod wodzą trenera Kima Rasmussena (48 l.) reprezentacja Polski piłkarek ręcznych odnosiła największe sukcesy. Dwukrotnie doprowadził Polki do czwartego miejsca w mistrzostwach świata (2013, 2015).

Maciek Gromadzki ze Swor (woj. lubelskie) sokolim okiem wypatrzył na poboczu drogi dwa białe baloniki. Chłopczyk poprosił mamę o zatrzymanie auta i zabranie znaleziska. Wtedy okazało się, że to podniebny list. Przebył w powietrzu aż 1100 kilometrów! Do Polski przyleciał z Niemiec.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*