Julia Tymoszenko zwalczyła koronawirusa

Przewodnicząca ukraińskiej opozycyjnej partii Batkiwszczyna Julia Tymoszenko nie jest już chora na COVID-19. Poinformowała o tym rzeczniczka jej partii Maryna Soroka.

„Julia Wołodymyrywna [Tymoszenko] właśnie otrzymała negatywny wynik testu na Covid-19. Koronawirus został pokonany. Ona czuje się dużo lepiej” –  napisała Soroka w mediach społecznościowych  .

Zgodnie ze słowami Soroki Julia Tymoszenko cierpi jeszcze na zapalenie płuc, jednak jej leczenie przebiega pomyślnie. Jak zapewniła rzeczniczka Batkiwszczyny, Tymoszenko wkrótce wróci do normalnego życia i do pracy.

  Informacje o tym, że 59-letnia Julia Tymoszenko jest zarażona koronawirusem, pojawiły się w drugiej połowie sierpnia br  . 23 sierpnia potwierdziła je rzecznik jej partii Maryna Soroka. Stacja RBK Ukraina powołując się na swoje źródła podała później, że stan byłej premier jest określany jako „stabilnie ciężki”. Miała gorączkę, która nie spadała poniżej 39 stopni. Poinformowano też, że została podłączona do respiratora.

25 sierpnia Wadym Iwczenko, jeden z deputowanych Batkiwszczyny  mówił, że stan Julii Tymoszenko był krytyczny  .

Pozytywne wyniki testów na obecność SARS-COV-2 uzyskali też córka byłej premier, Eugenia, a także jej mąż. Oboje mieli łagodne objawy.

W ciągu ostatniej doby na Ukrainie zanotowano 3144 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Ogółem liczba zarażonych od początku epidemii wzrosła do ponad 148 tysięcy. Zmarło dotąd 3076 zarażonych, z czego 53 w ciągu ostatniej doby.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*