Będą kolejne obostrzenia?! Rząd o tym myśli

Nowe obostrzenia związane z koronawirusem mogą zostać wprowadzone już wkrótce. Chodzi przede wszystkim o organizację wesel i liczbę gości na tych uroczystościach. Wesela są bowiem jednymi z głównych ognisk zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz przekazał w środę, że rozważane jest też wprowadzenie rejestracji gości.

Liczba zakażonych koronawirusem w ostatnich dniach nieco spadła, ale nowe zakażenia wciąż liczone są w setkach. Wśród nowych zdiagnozowanych przypadków, wiele pochodzi z ognisk weselnych. I to właśnie organizacji imprez weselnych miałyby dotyczyć dodatkowe obostrzenia, o których myśli Ministerstwo Zdrowia.    

 Rejestracja gości  Resort nie wyklucza zmiany przepisów o organizacji i liczebności wesel. Rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz przekazał w środę, że rozważane jest też wprowadzenie rejestracji gości. – Wszystko wskazuje na to, że mogą być dodatkowe obostrzenia dotyczące organizacji i liczebności wesel. Istnieje też możliwość doprecyzowania przepisów w zakresie rejestracji wesel, musi to być zapis ustawowy – powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia]. – Czekamy na zebranie się Sejmu i Senatu. Przed zebraniem się obu izb nie możemy forsować takich przepisów prawa. Ale poważnie rozważamy wprowadzenie rejestracji gości weselnych. 

 Nowe ogniska na imprezach  Łącznie od początku epidemii potwierdzono w naszym kraju obecność koronawirusa u 68 tys. 517 osób, zmarło 2078. Resort podał w środę, że tzw. ogniska weselne wykryto w czterech województwach. Po uroczystości we Wrocieryżu (woj. świętokrzyskie) koronawirusa wykryto u trzech uczestników, a ponad 100 odesłano na kwarantannę. Podobna sytuacja miała miejsce w Starachowicach, gdzie zainfekowanych było 20 weselników, a 250 skierowano na obowiązkową izolację. Dodajmy, że zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami na weselu może bawić się do 150 osób, w strefach żółtych i czerwonych kolejno 100 i 50 osób.

Rząd rozważa rejestrację gości weselnych oraz zmniejszenie ich liczby.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono w naszym kraju obecność koronawirusa u 68 tys. 517 osób, zmarło 2078.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*