Tusk drwi z Szumowskiego: „Przecież mówił, że jest żeglarzem”

Były premier wbija szpilę byłemu ministrowi zdrowia. Chodzi o urlop Łukasza Szumowskiego na jachcie milionera. „Donald Tusk pozamiatał” – komentują internauci. Co takiego napisał były szef Rady Europejskiej?

Po wyczerpującej walce z pandemią były już minister zdrowia Łukasz Szumowski zostawił wirusa swojemu następcy, a sam udał się na urlop. Jak mówił w rozmowie z dziennikarzem RMF FM, postanowił w samotności odpocząć od zgiełku. – Samotne wakacje bez kontaktu z ludźmi to jest dla mnie w tej chwili kluczowe, bo te 4 lata mojej pracy w rządzie to był niezwykle intensywny czas kontaktów. I trochę potrzebuję takiej samotni, gdzie mógłbym swoją psychikę trochę zresetować – wyjawił Szumowski.

Szybko okazało się, że tę samotnię Szumowski odnalazł na Wyspach Kanaryjskich. „Super Express” ujawnił, że były minister zdrowia wyruszył w rejs wokół archipelagu na luksusowym jachcie konsula honorowego Islandii i biznesmena, Bogusława Szemiotha. Obu panów łączy nie tylko żeglarska pasja, ale i przynależność do zakonu Kawalerów Maltańskich, czyli joannitów. 

Do wakacji Szumowskiego postanowił w najnowszym wpisie na Twitterze odnieść się Donald Tusk. „Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji” – bezlitośnie zadrwił z byłego ministra zdrowia przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Tusk nawiązywał w ten sposób do słów Szumowskiego, które padły w WP 7 sierpnia. – W takiej sytuacji jaką mamy, nie można w ogóle rozmawiać o opuszczeniu okrętu. Ja akurat jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem że takich rzeczy się nie robi – dementował wówczas pogłoski o swojej ewentualnej dymisji. 

Po trudach pracy w resorcie zdrowia Łukasz Szumowski wypoczywa na luksusowym jachcie

Łukasza Szumowskiego wyśmiał Donald Tusk

Były premier drwił z jego zapewnień, iż nie opuści okrętu w trudnej sytuacji

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*