Szkoła Rydzyka “dokształca” prokuratorów. Chętnych brak, przełożeni naciskają. Kolejny strumień pieniędzy do Torunia.

Rydzyk narzekał ostatnio na brak funduszy, znaleziono kolejny sposób aby wspomóc ojca dyrektora. Chętni jednak nie dopisują. Kierownictwo Prokuratury Okręgowej w Krakowie wysłało pismo z upomnieniem do szefów prokuratur rejonowych i naczelników wydziałów. Szkoła Rydzyka nie jest zadowolona z frekwencji na indoktrynujących wykładach.

Dziś profesjonalna służba cywilna już nie istnieje. Nie mamy już niezależnej, neutralnej światopoglądowo szkoły ukierunkowanej na kształcenie państwowych urzędników. Natomiast posługiwanie się Krajową Szkołą Administracji Publicznej do promowania indoktrynacyjnej działalności uczelni ojca Rydzyka to jest skandal do kwadratu i kompletne zaprzeczenie idei towarzyszących kształceniu pracowników administracji publicznej – mówi Halicki, po czym kwituje: – To jest bardzo niebezpieczne i dla jakości administracji publicznej, i dla przyszłości polskiej państwowości.

Sprawą zajęła się Gazeta Wyborcza, która ujawnia kulisy współpracy Krajowy Szkoły Administracji Publicznej z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

To skandal do kwadratu”

Posługiwanie się Krajową Szkołą Administracji Publicznej do promowania indoktrynacyjnej działalności uczelni ojca Rydzyka to skandal do kwadratu – komentuje były minister administracji.

Na podstawie porozumienia o współpracy pomiędzy dwiema uczelniami placówki te mają tworzyć wspólna ofertę edukacyjną, aktywizować szczególnie uzdolnionych studentów, rozwijać prace badawczo-rozwojowe oraz wymieniać się wiedzą naukową.

Obowiązkowe zajęcia ? Z Krakowa do Torunia ?

Kierownictwo Prokuratury Okręgowej w Krakowie wysłało pismo z upomnieniem do szefów prokuratur rejonowych i naczelników wydziałów. Szkoła Rydzyka nie jest zadowolona z frekwencji na indoktrynujących wykładach. Szkolenie zatytułowane „Podniesienie kompetencji komunikacyjnych – szkolenia dla prokuratorów i asesorów prokuratorskich”

Prokuratorzy jednak komentują „prośbę” jednoznacznie. – Nie ma chętnych, więc zaczynają nakłaniać prokuratorów do udziału w szkoleniach u Rydzyka – mówi jeden z nich.

To nie pierwszy przypadek, że śledczy nie palą się do korzystania z zajęć w toruńskiej szkole. – W zeszłym roku musiała interweniować Prokuratura Krajowa i też kazała, by wszyscy szefowie uczestniczyli w szkoleniu, bo nawet funkcyjni nie pałali jakąś specjalną chęcią – mówi źródło Gazety Wyborczej w krakowskiej prokuraturze.

Przelewy z ministerstwa sprawiedliwości do prywatnej szkoły Rydzyka

To nie jest pierwsza umowa o współpracy pomiędzy ministrem Ziobro a ojcem dyrektorem. Toruń szkolił już rzeczników prasowych prokuratur a nawet prokuratorów funkcyjnych.

Kolejne kontrole Najwyższej Izby Kontroli nie zostawiają suchej nitki na ministerstwie sprawiedliwości. Który prokurator miałby rozliczyć prokuratora generalnego?

4 mln na szkolenia z… komunikacji dla sędziów

W 2019 PiS dorzucił się do “dzieł” ojca Rydzyka. Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej i Medialnej wygrała konkurs Ministerstwa Sprawiedliwości i nauczała sędziów komunikacji i negocjowania. Za jedyne 3,9 mln złotych.

gazetaplus.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*