Andrzej Duda miał wypadek!

Andrzej Duda miał wypadek! Jak informuje Super Express”, prezydent Andrzej Duda miał wypadek. Doszło do niego w Juracie, gdy prezydent pływał na skuterze wodnym. Nie wiadomo, czy nie wiadomo, czy Andrzej Duda posiada uprawnienia do prowadzenia tego typu maszyny

Jak informują dziennikarze „SE”, skuter wodny na którym pływał Andrzej Duda przewrócił się, a prezydent wpadł do wody. Natychmiast interweniowali funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa.

Do wypadku doszło w miniony weekend, gdy Andrzej Duda przebywał w Juracie. Chcąc wykorzystać piękną aurę, prezydent wybrał się na przejażdżkę skuterem wodnym. Trzeba pamiętać, że podobne maszyny mają naprawdę sporą moc i potrafią rozpędzić się nawet do 120 km/h. Właśnie dlatego, by pływać niektórymi z nich (a konkretnie tymi, o mocy przekraczającej 10 kW (13,6 KM) należy mieć patent sternika motorowodnego. Na razie nie wiadomo, czy Andrzej Duda posiada takie uprawnienia, ani czy były one niezbędne w tym konkretnym przypadku.

To nie pierwszy raz, gdy Andrzej Duda ulega wypadkowi, w trakcie korzystania ze skutera wodnego. O podobnym zdarzeniu media informowały również w 2017 roku. Również wtedy obyło się bez poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.

Andrzej Duda to szósty prezydent RP. Po raz pierwszy został wybrany na ten urząd w 2015 roku. W 2020 roku uzyskał reelekcję, pokonując w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego. Żoną Andrzeja Dudy jest Agata Kornhauser-Duda. Mają córkę Kingę Dudę.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*