Szok! Grób Piotra Woźniaka-Staraka jest pusty?!

Zdjęcia grobu Piotra Woźniaka-Staraka (†39 l.) na warszawskich Powązkach zelektryzowały całą Polskę. Wyglądał jakby był właśnie po pochówku – świeże kwiaty, zapalone znicze. Wydawać by się mogło, że prochy producenta zostały tam przeniesione w lipcu z rodzinnego majątku pod Giżyckiem. Jak się okazuje, grób w stolicy jest pusty, bo nikt nie wystąpił o pozwolenie przeniesienia urny.

18 sierpnia minie rok od tragicznej śmierci producenta filmowego, a prywatnie męża gwiazdy TVN – Agnieszki Woźniak-Starak (42 l.). Zarówno okoliczności zdarzenia, jak i pochówek budzą wiele emocji oraz wątpliwości. Na pierwszych zdjęciach z uroczystości widzieliśmy orszak niosący trumnę, a jak wykazało postępowanie sprawdzające legalność pochówku – do grobu złożono urnę, co jest niezgodne z polskim prawem.
Do odpowiedzialności pociągnięto Mirosława S., który miał organizować ceremonię. Mężczyzna za tydzień usłyszy wyrok w tej sprawie.

W międzyczasie okazało się, że Piotr ma drugi grób w Warszawie i to w bardzo reprezentacyjnej części Powązek. Zarząd cmentarza nie chciał udzielić nam żadnych informacji o mogile, tłumacząc się niewiedzą.
Więcej informacji można było uzyskać w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. – Nie pojawiły się informacje o tym, by szczątki miały zostać przeniesione z Mazur do innego grobu – powiedział rzecznik Olgierd Dąbrowski-Żegalski po rozprawie Mirosława S. Dał tym samym do zrozumienia, że grób w Warszawie jest jedynie symboliczny, a co za tym idzie – pusty.  W podobnym tonie wypowiedział się wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko. W rozmowie z PAP oznajmił, że „służby sanitarne nie wydawały decyzji o ekshumacji ciała z prywatnej posesji w Fuledzie”.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*