Marszałek Grodzki zrobił test na koronawirusa. Właśnie odebrał wynik

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wykonał test na koronawirusa, jego wynik jest ujemny – poinformowała wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon. Potwierdziła, że Grodzki będzie uczestniczył w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym, na którym na kolejną kadencję zostanie zaprzysiężony prezydent Andrzej Duda.

– Pan marszałek, tak jak zapowiadał, zrobił dzisiaj test, jego wynik jest ujemny – powiedziała Godzwon.

Potwierdziła, że marszałek Senatu weźmie udział w czwartkowych obradach Zgromadzenia Narodowego, poświęconych zaprzysiężeniu na drugą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy.

Wicedyrektor CIS zaznaczyła jednocześnie, że Grodzki zapłacił za badania sam i nie zamierza zwracać się o refundację z Senatu.

 Fala zakażeń w Senacie 

Dyrektor przypomniała, że w środę badania na obecność SARS-CoV-2 wykonali także inni senatorowie.

– Czekamy na wyniki testów tych kilkunastu senatorów, którzy robili dzisiaj badania. Te wyniki powinny być do północy – dodała Godzwon.

W ostatnią sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 30 lipca brał udział w posiedzeniach dwóch senackich komisji: Ustawodawczej oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Dwa dni wcześniej Libicki brał też udział w obradach Rady Naczelnej PSL.

W poniedziałek okazało się, że zakażony jest także senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin oraz prawdopodobnie senator KP-PSL Ryszard Bober, który ma mieć jeszcze powtórzony test na koronawirusa, żeby mieć pewność wyniku. We wtorek o zakażeniu poinformował poseł Koalicji Polskiej-PSL Dariusz Klimczak.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w środę (5 sierpnia) przez resort zdrowia, koronawirusa wykryto u kolejnych 640 osób. W sumie w Polsce odnotowano do tej pory 48,8 tysięcy przypadków zakażenia.

W środę wieczorem Tomasz Grodzki odebrał swój ujemny wynik na SARS-Cov 2

Inni senatorzy także wykonali testy: cztery z nich okazały się pozytywne. Wszystko po tym jak koronawirusa wykryto u jednego z senatorów PSL

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*