W PiS są wściekli na Gajosa. Władza gromi aktora, a internet odpowiada memami

Ostre słowa Janusza Gajosa pod adresem Jarosława Kaczyńskiego sprawiły, że w PiS zawrzało. Aktor podczas festiwalu Pol’and’Rock nazwał prezesa rządzącej partii „małym człowiekiem, który podzielił Polaków”. W odpowiedzi Beata Mazurek nazwała Gajosa „prostakiem”, a Piotr Gliński mówi o „przemyśle pogardy”. Obojętni nie pozostali również internauci, którzy odpowiedzieli wysypem memów. Niektóre z nich naprawdę dają do myślenia…

Kontrowersyjne słowa z ust Janusza Gajosa padły podczas 26. edycji festiwalu Pol’and’Rock. Aktor zasugerował, że wyniki wyborów prezydenckich mogły zostać sfałszowane i nazwał Jarosława Kaczyńskiego „małym człowiekiem, który podzielił Polaków”.

– Coś takiego co wykonał – przepraszam za określenie, „mały człowiek” – jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia, ponieważ znamy takie przykłady, takie pociągnięcia z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co się później nazwało hitleryzmem. Takie dosyć ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo on cię okrada. To jest coś strasznego, ale działa. Z taką logiką, że włos się jeży na głowie. I to zostało uruchomione po prostu – mówił aktor.

Słowa Gajosa wywołały olbrzymie oburzenie wśród członków Prawa i Sprawiedliwości. W ostrych słowach odniosła się do nich, m.in. europosłanka PiS Beata Mazurek, która nazwała aktora „prostakiem”.

„Wyraźnie widać, że PRL, »Czterej pancerni i pies« odcisnęły trwały ślad na mózgu Gajosa. Bardzo przekonująco zagrał rolę zdegenerowanego prokuratura w filmie »Układ«. Pewnie, to tylko przypadek. A tak po ludzku, insynuacje prostaka” – pisała na Twitterze Beata Mazurek, była rzeczniczka PiS i wicemarszałek Sejmu.

Gajosowi dłużny nie pozostał również minister kultury Piotr Gliński, który stwierdził, że „dobry aktor nie jest świętą krową”.

„Dobry aktor nie jest świętą krową. Nie możemy sie godzić na takie obelgi w życiu publicznym. Niech Pan Janusz Gajos sobie przypomni, kto rozpoczął przemysł pogardy, wymierzony w Prezydenta, który nadał mu tytuł profesorski… – napisał na Twitterze.

Największe poruszenie wywołał jednak komentarz wicemarszałka i szefa klubu parlamentarnego PiS Ryszarda Terleckiego.

„Mali, śmieszni ludzie. Wydaje się im, że występują na Narodowej Scenie, a to tylko teatrzyk marionetek” – napisał na Twitterze.

Obojętni wobec całej sprawy nie pozostali również internauci, którzy odpowiedzieli wysypem memów. Możecie je zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*