W Rosji przeprowadzono już ponad 28 milionów testów na koronawirusa

Rosyjskie służby medyczne przeprowadziły już łącznie ponad 28 mln testów na obecność koronawirusa – poinformowała w piątek służba prasowa Federalnej Służby Nadzoru Ochrony Praw Konsumentów i Dobrobytu Człowieka, przekazała agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa  Tass  , w Federacji Rosyjskiej przeprowadzono już ponad 28 milionów testów na obecność koronawirusa. Informacje te podała Federalna Służba Nadzoru Ochrony Praw Konsumentów i Dobrobytu Człowieka. 27 lipca służba sanitarna poinformowała, że liczba badań przeprowadzonych w kraju przekroczyła 27 milionów.

„W Federacji Rosyjskiej przeprowadzono ponad 28,1 mln testów na koronawirusa” – czytamy w komunikacie. W ciągu ostatnich 24 godzin przeprowadzono 303 000 testów.

Zobacz też:  Ukraińskie władze: mieszkaniec Tarnopolszczyzny zaraził się koronawirusem po raz trzeci  

Jak podaje agencja, do chwili obecnej pod obserwacją medyczną pozostaje 257 813 osób z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji wzrosła o 5482 w ciągu ostatnich 24 godzin, a łączna liczba zakażeń osiągnęła 839 981 – przekazało w piątek dziennikarzom centrum kryzysowe zajmujące się zwalczaniem koronawirusa.

Według danych dzienny wzrost nie przekroczył 0,7% przez 10 dni. 695 nowych przypadków wykryto w Moskwie, 210 – w obwodzie swierdłowskim, 171 przypadków – w Obwodzie Autonomicznym Chanty-Mansyjskim, 159 – w Petersburgu i 150 przypadków w obwodzie moskiewskim.

Obecnie w Rosji jest 187 608 przypadków infekcji.

  Rzecznik polskiego rządu Piotr Müller zapowiedział, że władze mogą przywrócić obowiązek kwarantanny dla przybywających do Polski   z określonych państw.

„Powrót ograniczeń jest możliwy, ale mamy nadzieję i do tego dążymy aby to nie był taki lockdown, jak wcześniej” – powiedział Müller w czwartkowym wydaniu programu „Graffiti” w telewizji Polsat News. Rzecznik rządu ujawnił jakie ograniczenia ma na myśli. Przywrócony może zostać obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski z innych państw.

  W poniedziałek podaliśmy informację   litewskiego nadawcy publicznego, że władze Litwy także rozważają przywrócenie kwarantanny dla przyjezdnych z niektórych krajów. Wśród państw uważanych przez litewski rząd za niosące ryzyko jest Polska.

Kresy.pl/Tass

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!