Żandarmeria Wojskowa zatrzymała pięć osób. Korupcja przy kursach oficerskich

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała dziś nad ranem pięć osób w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji przy kierowaniu żołnierzy na kursy oficerskie – dowiedział się portal tvp.info. Zatrzymani usłyszą zarzuty w poznańskiej prokuraturze.

Z naszych informacji wynika, że zatrzymani to żołnierze i pracownicy lubelskich i dolnośląskich jednostek wojskowych. Śledztwo dotyczy korupcji przy kierowaniu żołnierzy na kursy oficerskie i podoficerskie oraz nieprawidłowości przy wykonywaniu badań lekarskich.

Rzecznik prasowy ŻW ppłk Artur Karpienko potwierdził ustalenia portalu tvp.info. Poinformował, że w tej sprawie zadania realizowali żołnierze ŻW z jednostki w Żaganiu na polecenie poznańskiej prokuratury.

Informację potwierdził też rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej. – Potwierdzam, że zatrzymano pięć osób. One są w tej chwili przewożone do siedziby prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty karne – mówi nam prok. Łukasz Wawrzyniak. Dodał, że sprawa dotyczy korupcji, powoływania się na wpływy i innych przestępstw w związku z organizacjąkursów oficerskich. Wskazał, że więcej informacji będzie mógł udzielić po zakończeniu czynności.

TVP.INFO

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*