Dramat najuboższych emerytów. Potwierdzają się dobijające doniesienia

Emerytura w przyszłym roku zostanie podwyższona o wskaźnik waloryzacji. Wiadomo już, ile wyniesie, co oznacza, że emeryci i renciści dowiedzieli się, o ile dokładnie wzrosną ich świadczenia.

Niestety, nie dla wszystkich będą to dobre wiadomości. Osoby pobierające najniższą emeryturę, nie mogą liczyć na znaczne podwyżki.

Emerytura już od przyszłego roku zostanie podwyższona. Pewne wiadomości, jakie cieszą seniorów, nie dla wszystkich oznaczają dobre informacje. Niestety, osoby otrzymujące najniższe możliwe świadczenia, nie mogą liczyć na wielkie podwyżki. Wiadomo już, o ile wzrosną ich świadczenia.

Emerytura zostanie podwyższona o marne grosze. Wskaźnik waloryzacji został przyjęty

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennikarzy „Super Express” świadczenia emerytalne będą wyższe. Rząd przyjął już wskaźnik waloryzacji, jaki obowiązywać będzie w przyszłym roku. Z decyzji rządu wynika, że w 2021 roku wskaźnik wyniesie mniej, niż zakładano i będzie to dokładnie 3,84%. Co oznacza to w praktyce? Emerytura będzie przeciętnie wyższa o 75 złotych, jednak w przypadku najniższych świadczeń, oznacza to podwyżkę jedynie o 37 złotych.

Emerytura będzie wyższa? Wszystko może się jeszcze zmienić

Obecnie najniższa emerytura w Polsce wynosi dokładnie 1025 złotych na rękę. Od  marca przyszłego roku zostanie ona podniesiona o 37 złotych. Osoby, które pobierają świadczenia w wysokości około dwóch tysięcy złotych, emerytura  zostanie podniesiona o 75 złotych.

Jeżeli chodzi o najniższe emerytury, to sytuacja może się jeszcze zmienić. Jak przekazał Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego dla „Super Expressu”: „Pierwsze założenia wskaźnika waloryzacji są zaniżone. Dopiero w lutym poznamy ostateczny wskaźnik. Według naszych szacunków wyniesie ponad 4 proc.”

Co więcej, polski rząd ma możliwość przyjęcia decyzji o waloryzacji mieszanej, kwotowo-procentowej. Byłoby to dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy otrzymują najniższe świadczenia. Dzięki takiej decyzji emerytura wzrosłaby o konkretną kwotę. W zeszłym roku było to 56 złotych.

ANETA WASILEWSKA

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*