Badania przesiewowe policjantów pod kątem COVID-19. Wszyscy zdrowi

Dziś na biurko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka trafi raport z przesiewowych badań pod kątem COVID-19 prowadzonych losowo na polskich policjantach z województwa mazowieckiego. Na pięć tysięcy przeprowadzonych testów żaden nie dał wyniku pozytywnego.

Oznacza to, że wszyscy badani policjanci są zdrowi. O raporcie poinformował Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas w rozmowie z TVN24. Pinkas był pytany m.in. o to, dlaczego w Polsce wciąż odnotowujemy tak duży wzrost zachorowań oraz czy można w związku z tym mówić o końcu epidemii w naszym kraju.

W odpowiedzi Główny Inspektor Sanitarny podkreślił, że epidemia się nie skończyła, jednak nasz kraj bardzo dobrze sobie z nią poradził i sytuacja jest pod kontrolą. – Moim obowiązkiem jest opieranie się na twardych danych – podkreślił.

Pinkas ujawnił też, że przedstawi dzisiaj ministrowi Błaszczakowi raport z badań przesiewowych pięciu tysięcy losowo wybranych policjantów z Mazowsza, którzy mieli pracować także przy kontrolowaniu osób objętych kwarantanną. – Zakażonych jest zero – podkreślił Główny Inspektor Sanitarny na antenie TVN24.

– Mamy stosunkowo mały przyrost zakażeń. Nie umiem powiedzieć co będzie dalej, zależy to oczywiście od naszych zachowań. Jeśli będziemy nadal racjonalni, przynajmniej tak jak byliśmy do maja, to będziemy mieć stabilną sytuację i nauczymy się żyć z tym wirusem. Myślę, że przez długi czas będziemy z nim żyć – ocenił Pinkas. Jego zdaniem szczepionka na koronawirusa może pojawić się już w połowie przyszłego roku.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczoraj o 512 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło kolejnych dwanaście osób. Łącznie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 44 416, 1 694 osoby zmarły.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści 

Źródło:  TVN24  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*