Atak na biuro senatora PiS w Łomży!

W środę rano zaatakowano biuro senatora PiS Marka Komorowskiego w Łomży (woj. podlaskie). Wandale wybili szybę. Policja już wyjaśnia sprawę ataku na biuro senatora. Po oszacowaniu strat wiadomo będzie, w jakim kierunku funkcjonariusze poprowadzą śledztwo. Podczas ataku w pomieszczeniu nie było ani Marka Komorowskiego, ani jego pracowników.

Zgłoszenie dotyczące chuligańskiego wybryku wpłynęło do łomżyńskiej jednostki policji około godz. 10 w środę. Zawiadomienie miał złożyć sam senator Marek Komorowski, który rano przyszedł do swojego biura i odkrył, że ktoś wybił szybę.

 Policyjne śledztwo w toku  

Biuro senatora Komorowskiego w Łomży znajduje się na parterze bloku przy ul. Długiej 24, kilkadziesiąt metrów do Starego Rynku. Senator otworzy je w lutym tego roku. Po nocnym ataku teraz jest nieczynne, ale senator Marek Komorowski zapowiada, że będzie przyjmował interesantów po usunięciu szkody, czyli prawdopodobnie już od poniedziałku.

Policja rozpoczęła swoje śledztwo. Straty nie zostały jeszcze oszacowane, dlatego nie wiadomo w jakim kierunku prowadzone będą dalsze czynności. To od wysokości strat zależało będzie, czy czyn zakwalifikowany zostanie jako wykroczenie, czy jako przestępstwo. 

– Policja zbiera dowody i wyjaśnia sprawę. Została wybita jedna szyba w oknie biura – powiedziała PAP Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji.

 Senator potępia atak 

– Naliczyłem 11 uderzeń. Z zewnątrz te zniszczenia nie wyglądają tak znacząco, jak to jest w środku – powiedział portalowi 4lomza.pl senator Marek Komorowski. – Wydawało mi się, że na takim deptaku, w samym środku miasta, coś takiego nie może się wydarzyć. To przykra wiadomość dla mnie, ale i dla Łomży i całej Polski. To kolejny niepotrzebny atak na biuro parlamentarne Prawa i Sprawiedliwości. Jako politycy, i to wszystkich opcji, tego typu ataki musimy potępić – dodał.

To nie pierwszy chuligański wybryk w Łomży. Wcześniej w jednej z kamieniczek, gdzie mieści się biuro posła Lecha Kołakowskiego (PiS), nieznani sprawcy zostawiali kartki z obraźliwymi napisami.

Senator Marek Komorowski odkrył rano wybitą szybę w swoim biurze w centrum Łomży

Wandale kilkanaście razy uderzali w okno

Policja rozpoczęła śledztwo. Po oszacowaniu strat, będzie wiadomo, w jakim kierunku będzie prowadzone

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!