Aktywiści LGBT sprofanowali figurę Chrystusa pod Krzyżem z 1898 roku

W nocy z 28 na 29 listopada, grupka młodych aktywistów LGBT sprofanowała pomnik Chrystusa pod Krzyżem przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie. Wandale zamieścili na figurze flagę środowisk LGBT.

W nocy z wtorku na środę grupa aktywistów LGBT z Warszawy sprofanowała pomnik Chrystusa pod Krzyżem przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie. Figura stanęła przez pomnikiem w 1898 ze względu na uszkodzenia, której doznał poprzedni pomnik. Ustawiono go 2 listopada na nowym cokole z czarnego granitu, zaprojektowanym przez Stefana Szyllera, ze złoconym napisem  Sursum Corda(w górę serca).

  Lewicowi aktywiści   zamieścili swoje symbole również na pomnikach Małej Syrenki, Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Kopernika, Wincentego Witosa czy Tarasa Szewczenki. Na cokołach zamieszczali wulgarny manifest.

Zobacz też:  Polskie miasta stracą unijne pieniądza za tzw. strefy wolne od ideologii LGBT  

 To szturm! To atak! To Tęcza! Pamięci poległych w walce z codzienną nienawiścią, tych, którzy mieli siłę by skoczyć w ciemność. Dodająca wiary w lepszą przyszłość osobom, którym państwo zabrało wolność i bezpieczeństwo. Wzywająca do otwartej wojny przeciw dyskryminacji. Nakazująca nie prosić, nigdy więcej nie błagać o szacunek i litość. To miasto jest nas wszystkich. J****e się ignoranci  – głosi manifest.

Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska poinformowało o zamiarze złożenia zawiadomienia do prokuratury.  Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z barbarzyńskim atakiem działaczy LGBT na nasze Świętości. Zero tolerancji, w cywilizowanym społeczeństwie nie może być przestrzeni dla tej agresywnej ideologii. Obronimy nasze rodziny, obronimy naszą cywilizację!  – poinformowała organizacja.

  Prawnicy Instytutu Ordo Iurisgwarantują pomoc prawną wszystkim ofiarom przemocy sprowokowanej ideologią LGBT   – poinformował na Twitterze prezes instytutu.

Prawnicy Instytutu  @OrdoIuris   gwarantują pomoc prawną wszystkim ofiarom przemocy sprowokowanej ideologią LGBT.  https://t.co/Mhj4TfsZug   — Jerzy Kwaśniewski (@jerzKwasniewski)  July 29, 2020  

  Wczoraj komisarze  UE potępiają wolne samorządy za wsparcie praw rodzin   i opór przeciwko ideologii LGBT. Dzisiaj aktywiściLGBTbezczeszczą prowokacyjnie symboliczną dla polskiej wolności i solidarności     figurę Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu  – przekonywał.

Do sprawy odniósł się też premier Mateusz Morawiecki: N ie ma zgody na profanowanie symboli narodowych i religijnych w imię żadnej ideologii. Wartości, które symbolizują, ważne dla milionów Polaków, są dziedzictwem, które podlega szczególnej ochronie. Nie można pod płaszczykiem rzekomej równości stawać się agresorem. 

Nie ma zgody na profanowanie symboli narodowych i religijnych w imię żadnej ideologii. Wartości, które symbolizują, ważne dla milionów Polaków, są dziedzictwem, które podlega szczególnej ochronie. Nie można pod płaszczykiem rzekomej równości stawać się agresorem.  pic.twitter.com/E4NPgn2mWr   — Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM)  July 29, 2020  

Zobacz też:  Puławy odpowiedziały Holendrom na zerwanie współpracy z powodu „strefy wolnej od LGBT”  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!